آموزش آیلتس

آموزش آیلتس اولین قدم برای یادگیری IELTS می باشد. آموزش درست و اصولی آیلتس می تواند شما عزیزان را برای آزمون آن آماده کند و از این طریق شما را به کسب موفقیت در آزمون آیلتس و اخذ مدرک آن برساند.

[button color=”pink” size=”medium” link=”https://www.xn--mgbtb3f1z.com/%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%85%D8%B1-%D8%B1%D9%88-%D9%82%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D8%AF%D9%87/” icon=”” target=”true”]دانلود گرامر رو قورت بده![/button]

 

اجازه دهید پیش از پرداختن به ادامه مبحث آموزش آیلتس کمی درباره آیلتس به شما عزیزان توضیح دهیم.

آموزش آیلتس

درباره آیلتس :

آیلتس (IELTS) از مخفف کلمات International English Language Testing System به معنای سیستم بین المللی تست زبان انگلیسی است که تستی استاندارد و معتبر محسوب می شود.

آیلتس یک مدرک بین المللی، معتبر و با ارزش در سراسر دنیا پذیرفته شده می باشد.

در واقع با تست آیلتس، توانایی زبان انگلیسی افرادی که در فکر مهاجرت برای ادامه تحصیل، کار و یا زندگی در کشورهای انگلیسی زبان مثل استرالیا، انگلیس و کانادا هستند ارزیابی می شود.

مدرک IELTS در بیشتر جوامع مورد اثبات قرار گرفته است و شما عزیزان برای گرفتن آن باید در4 مهارت آزمون آیلتس یعنی مهارت Speaking (صحبت کردن)، Listening (گوش دادن)، Reading (خواندن) و Writing (نوشتن) شرکت کنید.

نکاتی مهم درمورد آموزش آیلتس :

اگر شما عزیزان تصمیم به شرکت در آزمون آیلتس دارید مستلزم گرفتن نمره قبولی در این آزمون هستید که با گذراندن آموزش و تکنیک های اصولی و کاربردی IELTS می توانید به این مهم دست پیدا کنید.
لازم به ذکر است که نمره قبولی آزمون آیلتس بین مقیاس نمره 0 الی 9 است که نمره 5 سطح متوسط زبان آموز و نمره 6 به بالا سطح خوب زبان آموز را نشان می دهد. آخرین نمره یعنی 9 نشانه تسلط بسیار بالا زبان آموزان در این آزمون است .
بهتر است بدانید که برای پذیرش در بیشتر دانشگاه ها نمره 5 و 6 مورد قبول است اما پذیرش در دانشگاه هایی مثل هاروارد، آسفورد و کمبریج مستلزم گرفتن حداقل نمره 7 می باشد.

آموزش اصولی IELTS در کنار اساتید ماهر می تواند به شما عزیزان در گذراندن دوره آیلتس وگرفتن نمره قبولی درآزمون آن کمک کند.

به منظور شرکت در کلاس های آموزش آیلتس از شما عزیزان آزمونی تحت عنوان آزمون آزمایشی از شما متقاضیان عزیز گرفته می شود. در واقع این آزمون شبیه به آزمون آیلتس طراحی شده است تا زبان آموزان درک واقعی از آزمون IELTS پیدا کنند و همچنین سطح آن ها برای ادامه یادگیری مشخص شود.

کلاس های های آموزش آیلتس دارای 3 سطح Bridging، Developing و Expanding می باشد.
آزمون دهندگان با در نظر گرفتن نمره ای که در آزمون آزمایشی آیلتس (تعیین سطح) گرفته اند در یکی از این 3 سطح مشغول به آموزش می شوند.

سطح Bridging :

آزمون دهندگانی که در آزمون آزمایشی آیلتس بتوانند نمره 4 را کسب کنند امکان ثبت نام در سطح Bridging را دارند.
منابع کتاب در این سطح Oxford Practice Grammar و Focus on Vocabulary 1 است.

سطح Developing :

آزمون دهندگانی که در آزمون آزمایشی آیلتس بتوانند نمره 5 را کسب کنند امکان ثبت نام در سطح Developingرا پیدا می کنند.
منابع کتاب در این سطح Vocabulary 2 For IELTS , Focus on Grammar و Complete IELTS هستند.

سطح Expanding :

آزمون دهندگانی که در آزمون آزمایشی آیلتس بتوانند نمره 6 را کسب کنند در این سطح می توانند ثبت نام کنند.
منبع کتاب در این سطح Complete IELTS می باشد.

آیا آموزش آیلتس به شکل خودآموز امکان دارد؟

در جواب باید بگوییم بله، در واقع اگر شما عزیزان بتوانید خودآموز IELTS را آموزش ببینید در زمان و هزینه خود صرفه جویی کرده اید.

کلماتی که خودتان در دیکشنری می خوانید از جمله مترادف و متضاد، تلفظ و یا معنی لغات را هرگز فراموش نخواهید کرد و بهتر در ذهنتان ماندگار خواهد شد اما مشکلی که وجود دارد این است که گاهی به کمک و یا یک راهنما جهت آموزش راه ها و تکنیک هایی احتیاج پیدا می کنید.

چگونه مهارت Listening خود را تقویت کنیم؟

تقویت مهارت Listening نسبت به تقویت دیگر مهارت ها کار ساده تری است چرا که شما عزیزان مهارت شنیداری خود را با گوش دادن زیاد می توانید تقویت کنید. هر چه بیشتر گوش دهید خود به خود (خواسته یا نا خواسته) مهارت شنیداری شما تقویت می شود.

بهترین منبع برای شما می تواند گوش دادن به برنامه های تلویزیونی و تماشای فیلم باشد چرا که شما عزیزان را بیشتر با زبان انگلیسی آشنا می کند.

سعی کنید در انتخاب فایل و ویدیو صوتی خود دقت کنید که از سطح خودتان کمی بالاتر باشد.

چگونه مهارت Reading خود را تقویت کنیم؟

تقویت مهارت خواندن و درک مطلب کار ساده ای می باشد.
شما عزیزان برای تقویت این مهارت باید تا می توانید متون به زبان انگلیسی بخوانید و دقت کنید متون را بر طبق سطح زبان انگلیسی خود انتخاب کنید.

سعی کنید در زمان خواندن متون به گرامر از جمله فعل، فاعل و دیگر اجزای جمله دقت کنید و همچنین اگر متون را با صدای بلند مطالعه کنید بهتر است.

چگونه می توانیم مهارت Writing خود را تقویت کنیم؟

تقویت و یادگیری نگارش از دیگر مهارت ها کمی سخت تر است چرا که به تمرین زیاد و اموزش نیاز دارد. برای تقویت نگارش خود، در ابتدا باید با انواع متون آشنا شوید و برای هر یک از آن ها آموزش ببینید.

همچنین شما عزیزان برای بهبود مهارت در نگارش باید گرامر و دایره لغت خود را هم تقویت کنید.

چگونه مهارت Speaking خود را تقویت کنیم؟

مهارت مکالمه، مهارتی است که به مهارت های دیگر متکی است و به بیانی دیگر مهارت های دیگر باعث تقویت و شروع آن می شوند به عنوان مثال اگر به نوازادن توجه کنید می بینید که حداقل مدت 2 سال گوش می دهند و سپس شروع به صحبت کردن می کنند.

پس برای اینکه خوب صحبت کنید باید تا آنجا که می توانید بشنوید و بخوانید. حتی نوشتن هم می تواند به شما در تسلط و درستی مکالمه کمک کند.

در کل هرچه مهارت Listening و Reading بهتری داشته باشید قدرت تکلم شما هم بهتر می شود.

هدف از آموزش آیلتس :

نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید هدف شما از آموزش آیلتس است. اصلا آیا شما به دنبال گرفتن مدرک IELTS و مهاجرت هستید یا قصد دارید مدت کوتاهی زبان انگلیسی را بخوانید و بعد هم آن را رها کنید و به زندگی خود ادامه دهید و به اصطلاح شما را جو گرفته است.

آیا واقعا قصد شما از آموزش آیلتس صرفا یادگیری مقطعی و زودگذر است یا برای آن هدف و برنامه دارید؟ ابتدا هدف و انگیزه خود را از آموزش آیلتس مشخص کنید سپس برای آن اقدام کنید.

برای اکثر داوطلبان هدف از آموزش آیلتس یادگیری و اخذ مدرک آن می باشد. برای اخذ مدرک معتبر آیلتس باید در آزمون آن حضور پیدا کنید.

در بخش زیر برای شما عزیزان به مبحث آزمون آیلتس اشاره کرده ایم.

آزمون آیلتس :

همان طور که بیان کردیم شما متقاضیان عزیز برای اخذ مدرک آیلتس باید در آزمون آن موفقیت کسب کنید که این موفقیت مستلزم مهارت پیدا کردن در 4 مرحله یعنی Speaking (صحبت کردن)، Listening (گوش دادن)، Reading (خواندن) و Writing (نوشتن) می باشد.

آزمون کتبی آیلتس شامل 3 مهارت Listening، Reading و Writing می باشد که مهارت Listening آن اولین مهارتی است که گرفته می شود.

بخش Speaking آن ممکن است در همان روز آزمون کتبی یا 1 هفته قبل از آزمون گرفته شود..

به طور کلی آزمون IELTS به 2 دسته Academic (علمی) و General (عمومی) طبقه بندی می شود.
دو مرحله Speaking و Listening در آزمون های آکادمیک و جنرال تفاوتی ندارد اما مرحله های Reading و Writing با توجه به نوع آزمون تفاوت دارد.

آزمون Academic مناسب داوطلبانی است که تصمیم به ادامه تحصیل در یک کشور انگلیسی زبان دارند و آزمون General مناسب داوطلبانی است که مایل به مهاجرت برای کار یا زندگی در یک کشور انگیسی زبان هستند.

نتیجه آزمون آیلتس، 13 روز بعد از برگزاری آزمون کتبی در سایت قرار می گیرد.

مدت زمان کلی در آزمون آیلتس را 2 ساعت و 45 دقیقه در نظر گرفته اند.

اعتبار مدرک آیلتس به مدت 2 سال قرار دادند. پس از انقضاء اعتبار مدرک آیلتس و تمدید مجدد آن باید دوباره در آزمون آیلتس شرکت کنید.

امیدواریم مقاله آموزش آیلتس برای شما عزیزان موثر بوده باشد.

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]

برای دانلود کتاب جامع آموزش گرامر انگلیسی به زبانی ساده و قابل فهم بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

[button color=”red” size=”medium” link=”https://www.learnengli30.com/گرامر-رو-قورت-بده/” icon=”” target=”true”]گرامر رو قورت بده![/button]

[/box]

مطالب مرتبط:

نمونه برنامه ریزی آیلتس

شروع آیلتس از صفر

اثر انگشت در آزمون آیلتس

شرایط سنی آزمون آیلتس

تدریس خصوصی آیلتس

دیدگاهتان را بنویسید