آیلتس چقدر طول میکشه

آزمون آیلتس شامل چهار مهارت اصلی است. هر کدام از این مهارت ها دارای زمان مشخص و محدودی هستند که مجموع ان ها، زمان کلی آزمون را تشکیل می دهد. در پاسخ به این سوال که آیلتس چقدر طول میکشه، باید گفت که حداکثر زمان مجاز برای حضور در جلسه، حدود2 ساعت و 45 دقیقه الی سه ساعت است.

آیلتس چقدر طول میکشه:

امتحان IELTS (ایلتس) از چهار بخش تشکیل شده است: شنیداری (Listening), خوانداری (Reading), نوشتاری (Writing) و مکالمه (Speaking). مدت زمان هر بخش و جمع کل به شرح زیر است:

 • شنیداری (Listening):

مدت زمان: حدود 30 دقیقه (به علاوه 10 دقیقه برای جواب‌دهی)
توضیح: این بخش از چهار قسمت تشکیل شده و شامل 40 سوال است.

 • خواندن (Reading):

مدت زمان: 60 دقیقه
توضیح: این بخش نیز شامل 40 سوال است. با این حال، محتوای بخش خوانداری برای آزمون ایلتس آکادمیک (Academic) و آزمون ایلتس عمومی (General Training) متفاوت است.

 • نوشتاری (Writing):

مدت زمان: 60 دقیقه
توضیح: دو سوال پرسیده می‌شود و داوطلبان باید دو مقاله را بنویسند. مانند بخش خوانداری، محتوای این بخش نیز بسته به نوع آزمون (آکادمیک یا عمومی) متفاوت است.

 • مکالمه (Speaking):

مدت زمان: 11 تا 14 دقیقه
توضیح: در این بخش، داوطلب با یک ارزیاب مکالمه می‌کند. این مکالمه به سه قسمت تقسیم می‌شود: معرفی و پاسخ به سوالات عمومی، صحبت کردن در مورد یک موضوع خاص و یک مکالمه گسترده‌تر در مورد همان موضوع.
جمع کل مدت زمان امتحان: حدود 2 ساعت و 45 دقیقه تا 3 ساعت (بسته به مدت زمان بخش مکالمه)

توجه: بخش مکالمه گاهی اوقات در همان روز امتحان و گاهی اوقات در یک روز متفاوت انجام می‌شود. این وابسته به مرکز امتحانی است که شما در آن ثبت‌نام کرده‌اید.

 

ایا ازمون آیلتس نمره منفی دارد:

نه، در امتحان IELTS نمره منفی داده نمی‌شود. این به این معناست که اگر پاسخی به سوالی اشتباه باشد، نمره‌ای از شما کم نمی‌شود. بنابراین، اگر در مورد پاسخ یک سوال مطمئن نیستید، بهتر است حدس بزنید تا امکان کسب نمره را داشته باشید. خالی گذاشتن سوال هیچ نمره‌ای به شما نمی‌دهد، در حالی که حتی با حدس زدن هم شانس دریافت نمره وجود دارد.
از طرف دیگر، این اشتباه که با پاسخ سریع و اتمام یک مهارت، به زمان دیگر مهارت ها افزوده می شود، این باور غلط است. پس تمامی سوال ها را پاسخ دهید؛ حتی مواردی که در مورد جواب ان ها مطمئن نیستید.

 

دوره های آموزشی آیلتس چقدر طول میکشه:

مدت زمان دوره‌های آموزشی IELTS در کلاس‌های عمومی بستگی به چندین عامل دارد، از جمله:

 • فرکانس کلاس‌ها: برخی دوره‌ها روزانه، برخی هفتگی، و برخی دیگر در طول هفته چند بار برگزار می‌شوند.
 • مدت زمان هر جلسه: ممکن است هر جلسه 1 ساعت، 1.5 ساعت، 2 ساعت یا حتی بیشتر باشد.
 • مدت زمان کل دوره: برخی دوره‌ها ممکن است به مدت چند هفته و برخی دیگر چند ماه طول بکشند.
 • سطح شروع: دوره‌های مقدماتی ممکن است طولانی‌تر باشند تا دانش‌آموزان را با موضوعات اولیه آشنا کنند، در حالی که دوره‌های پیشرفته تمرکز بیشتری بر روی تکنیک‌ها و نکات خاص دارند.
 • هدف و محتوای دوره: برخی دوره‌ها ممکن است تمرکز خاصی بر روی یک مهارت خاص مثل نوشتاری یا مکالمه داشته باشند.
  با وجود تفاوت‌های فوق، به طور کلی، بسیاری از دوره‌های آموزش IELTS در کلاس‌های عمومی معمولاً به مدت 4 تا 12 هفته طول می‌کشند. اگر به صورت روزانه شرکت کنید، ممکن است دوره کوتاه‌تر باشد (مانند 4 تا 6 هفته)، و اگر فقط در روزهای خاصی در هفته شرکت کنید، ممکن است دوره طولانی‌تر باشد (مانند 8 تا 12 هفته یا بیشتر).

بهتر است با مراکز آموزشی که قصد دارید در آن‌ها ثبت‌نام کنید، تماس بگیرید تا از مدت زمان دقیق دوره‌های آموزشی آن‌ها مطلع شوید.
افرادی که بنا به هر دلیل، نیاز به اتمام دوره ها در مدت کوتاه تری دارند، می توانند از کلاس های خصوصی استفاده کنند. اموزش خصوصی آیلتس با توجه به محوریت فردی، انعطاف کلاس، افزایش تمرکز بر دانشجو و … ، نسبت به دوره های عمومی می توانند در مدت کوتاه تری اتمام پیدا کنند.
فرد می تواند با توجه به مزایا و معایب دوره های عمومی یا خصوصی، کلاس های مورد نظر را انتخاب کرده و در آنان شرکت کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید