اثر انگشت در آزمون آیلتس

برخی از شرکت کنندگان از گرفتن اثر انگشت در آزمون آیلتس اطلاع ندارند که امروز می خواهیم به طور جامع این موضوع را بررسی نماییم.

[button color=”pink” size=”medium” link=”https://www.xn--mgbtb3f1z.com/%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%85%D8%B1-%D8%B1%D9%88-%D9%82%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D8%AF%D9%87/” icon=”” target=”true”]دانلود گرامر رو قورت بده![/button]

 

آزمون آیلتس برای علاقه مندان به تحصیل و کار در خارج از کشور، مهم و تعیین کننده است. اگر فردی مدرک آیلتس نداشته باشد یا نتواند در آیلتس نمره قبولی اخذ کند درخواست او رد شده و نمی تواند برای تحصیل یا کار به کشورهای انگلیس، استرالیا، کانادا و نیوزلند سفر کند. بنابراین این آزمون زبان انگلیسی که به ارزیابی میزان تسلط متقاضی می پردازد در پذیرش یا عدم پذیرش شما نقش تاثیرگذاری دارد.

اهمیت این آزمون، برگزار کنندگان آیلتس را بر آن داشت که امنیت مرحله اجرایی آن را افزایش دهند. به جزء نصب دوربین در محل آزمون و قرار دادن مراقب های حرفه ای نیاز است که از سیستم بیومتریک در این آزمون استفاده گردد.

با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری درباره اثر انگشت در آزمون آیلتس را بیان نماییم.

اثر انگشت در آزمون آیلتس

در زیر بیشتر به بررسی سیستم بیومتریک پرداخته ایم :

سازمان برگزار کننده آیلتس با مشاوره از حرفه ای ترین کادرهای امنیتی این سیستم را ایجاد کرده است. در سیستم بیومتریک از اثر انگشت متقاضیان اسکن گرفته می شود تا هویت شرکت کننده تایید شده و برگزار کنندگان آزمون از اصل بودن هویت همه متقاضیان اطمینان حاصل نمایند.

در زیر به مزایا اثر انگشت در آزمون آیلتس اشاره شده است :

  • راه اندازی سیستم اثر انگشت مزایا زیادی به همراه داشته است برای مثال باعث شده متقاضیان برای ورود به محل آزمون زمان کمتری در انتظار باشند. در گذشته برای اینکه از هویت هر فرد اطمینان حاصل شود زمان زیادی گذاشته می شد اما با ورود سیستم های اسکن این زمان بسیار کمتر شده است.
  • در گذشته احتمال اشتباه و تخلف در هویت متقاضیان وجود داشت چرا که سیستم پیشرفته ای روند احراز هویت ها را بررسی نمی کرد ولی اکنون هر گونه تقلب غیر ممکن شده است و هیچ شخصی با وجود راه اندازی سیستم بیومتریک نمی تواند تخلف کند.
  • مزیت دیگر این طرح خشنودی دانشگاه های مختلف و صاحبان مشاغلی است که شرکت کننده قرار است در آنجا فعالیت داشته باشد. آن ها از مرکز آیلتس انتظار دارند تدابیر امنیتی سختی برقرار کند تا تخلفات به صفر برسد. وجود اثر انگشت در آزمون آیلتس این مهم را فراهم کرده است و باعث رضایت همگان شده است.

در زیر به نکاتی درباره اثر انگشت در آزمون آیلتس اشاره شده است :

140 کشوری که آزمون آیلتس را برگزار می کنند موظف به اسکن اثر انگشت داوطلبان هستند و همه این 9000 مرکز با امنیت بالایی این آزمون جهانی را برگزار می کنند.

جالب است بدانید که حتی اگر قصد رفتن به سرویس بهداشتی را داشته باشید یک همراه با شما آمده و برای ورود به محل اصلی آزمون مجدد از اثر انگشت شما اسکن می گیرند.

وجود کلاهبرداری و مهم بودن این آزمون موجب افزایش تدابیر امنیتی و افزودن سیستم بیومتریک شده است. طرف های دیگر آیلتس را که مراکز دولتی کشورهای انگلیسی زبان و دانشگاه های آن ها تشکیل می دهند خواستار ایجاد تدابیر امنیتی جهت راستی آزمایی هویت متقاضیان هستند. این موضوع باعث اطمینان ارگان های مختلف شده و ممکن است مراکز زیادی را به جذب داوطلبان بیشتر ترغیب کند.

در زیر توصیه هایی جهت افزایش اطلاعات شرکت کنندگان آیلتس ذکر شده است :

به جزء گرفتن اثر انگشت از شرکت کنندگان، پاسپورت و عکس آن ها مورد سنجش قرار می گیرد. ضمن اینکه همراه داشتن کارت ملی اجباری است و مواردی نظیر کپی از کارت ملی و حتی اصل شناسنامه غیر قابل پذیرش می باشد. بنابراین سعی کنید حتما اصل کارت ملی را تهیه کرده و بعد به محل آزمون آیلتس مراجعه نمایید.

به همراه اثر انگشت، عکس نیز از شرکت کنندگان گرفته می شود و این دو مدرک هویتی بر روی پرونده درج می گردند. به جز مدارک و مداد یا خودکار و همینطور پاک کن اجازه همراه داشتن هیچ وسیله دیگری را نخواهید داشت. البته می توانید با خود آب به جلسه ببرید که باید آن را از خود حوزه امتحان تهیه نمایید.

در برخی کشورها این تدابیر امنیتی سخت تر است و شما حتی اجازه بردن مداد و پاک کن را نخواهید داشت و خود مسئولان آن سازمان به شما وسایل لازم را می دهند.

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]

برای دانلود کتاب جامع آموزش گرامر انگلیسی به زبانی ساده و قابل فهم بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

[button color=”red” size=”medium” link=”https://www.learnengli30.com/گرامر-رو-قورت-بده/” icon=”” target=”true”]گرامر رو قورت بده![/button]

[/box]

در زیر نحوه اعلام مکان و ساعت برگزاری آیلتس را شرح داده ایم :

در چند تا از شهرهای ایران، آزمون آیلتس برگزار می شود. مکان برگزاری این آزمون، به ایمیلی که شما زمان ثبت نام اعلام کرده اید فرستاده می شود. ایمیل شما باید فعال باشد چرا که مکان و ساعت آزمون آیلتس به ایمیل شما فرستاده می شود. بنابراین در هنگام ثبت آدرس ایمیل دقت خود را بالا ببرید و چند بار درستی آن را بررسی نمایید.

برخی افراد تصور می کنند در هر محلی که ثبت نام کرده اند در همان محل آزمون برای آن ها برگزار می شود. این تصور اشتباه است چرا که محل آزمون شما احتمال دارد مکانی به جز محل ثبت نام باشد. به همین منظور حتما ایمیل خود را بررسی نمایید تا متوجه آدرس محل آزمون شوید.

ضمن اینکه به دلیل گرفتن اثر انگشت و عکس، داوطلبان آیلتس بهتر است زودتر خود را به محل برگزاری آن برسانند. دیر رسیدن باعث حذف شما خواهد شد بنابراین از ساعت 8 صبح در مکان اعلام شده حاضر باشید. مسئولان برگزاری ساعت30 : 8 صبح درهای ورودی را می بندن و دیگر هیچ شرکت کننده ای اجازه ورود نخواهد داشت. سپس در ساعت 9 صبح رسما این آزمون بین المللی آغاز شده و سه بخش خواندن و نوشتن و همینطور گوش دادن مورد ارزیابی قرار می گیرد.

بخش صحبت کردن آیلتس پیش از آزمون اصلی خواهد بود. شما باید پیش از آزمون آیلتس منتظر دریافت ایمیل برای تعیین زمان و مکان آن باشید. عدم حضور شما 15 دقیقه پیش از آزمون Speaking به منزله انصراف بوده و هیچ آزمونی دیگری از شما گرفته نمی شود بنابراین زودتر خود را به محل برگزاری آیلتس برسانید تا علاوه بر حذف نشدن، استرس کمتری داشته باشید.

برخی از شرکت کنندگان تصور می کنند با عدم حضور آن ها در آزمون آیلتس می توانند مبلغ ثبت نامی خود را از سازمان مربوطه دریافت نمایند. عدم حضور شما یا دیر رسیدن شما باعث بازگرداندن وجه دریافتی سازمان آیلتس نمی شود. این سازمان هیچ تعهدی به عودت پول ندارد. حتی به منزله حضور در آیلتس بعدی تلقین نخواهد شد و در صورت تمایل به حضور در آزمون بعدی باید کامل وجه ثبت نام را مجدد پرداخت نمایید.

امیدواریم این مطلب “اثر انگشت در آزمون آیلتس” برای شما مفید بوده باشد. مطالب دیگر ما درمورد آيلتس را حتما دنبال نمایید.

مطالب مرتبط:

بهترین روش یادگیری زبان

نمونه برنامه ریزی آیلتس

شروع آیلتس از صفر

 

دیدگاهتان را بنویسید