جواب آزمون آیلتس چند روزه میاد

برخی از داوطلبان این سوال را دارند که جواب آزمون آیلتس چند روزه میاد در ادامه به طور جامع به این سوال و نحوه رسیدگی سازمان های مرتبط می پردازیم.

[button color=”pink” size=”medium” link=”https://www.xn--mgbtb3f1z.com/%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%85%D8%B1-%D8%B1%D9%88-%D9%82%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D8%AF%D9%87/” icon=”” target=”true”]دانلود گرامر رو قورت بده![/button]

 

جواب آزمون آیلتس چند روزه میاد

سوالات پرکاربرد درمورد اینکه جواب آزمون آیلتس چند روزه میاد

در زیر سوالاتی درباره نتایج آیلتس قرار داده ایم تا از همه جوانب این آزمون بین المللی اطلاع پیدا نمایید :

1) جواب آزمون آیلتس چند روزه میاد و آیا این زمان برای این آزمون استاندارد است؟

زمان های متفاوتی برای برگزاری هر آزمون آیلتس در نظر گرفته شده است. شما هر زمان که در این آزمون حضور پیدا نمایید ۱۳ روز پس از آن نتایج اعلام می شود.

مدت 13 روز برای اعلام نتایج آزمونی مانند آیلتس کاملا ایده آل می باشد. این زمان کم با توجه به پیچیدگی های نمره دهی در آیلتس و حضور داوطلبان زیاد یک مزیت محسوب می شود و بیانگر سطح بالا و استاندارد این آزمون در همه مراحل آن است.

2) نتایج آزمون آیلتس از چه درگاهی اعلام می شود؟

کارنامه نهایی داوطلبان از سایت رسمی این آزمون اعلام می گردد. برای اطلاع از نتایج به قسمت نتیجه آزمون سایت مراجعه فرمایید. این روش یک روش همگانی و راحت به حساب می آید. البته روش های دیگری نیز وجود دارد که تقریبا منسوخ شده هستند ولی برخی از سازمان های برگزار کننده از آن ها استفاده می کنند. در ادامه این روش ها را به صورت کامل و جامع توضیح می دهیم.

3) دلیل مهم بودن کارنامه نتایج آیلتس چه چیزی است؟

به دلیل اینکه هر کارنامه دارای یک کد امنیتی است و در واقع برای هر داوطلب یک کد امنیتی صادر می گردد باید در حفظ کارنامه نتایج آزمون کوشید. اگر کارنامه شما به هر دلیلی تخریب یا گم شود نمی توانید نسخه آن را به مرکز مورد نظر خود ارسال نمایید و دیگر کد امنیتی برای شما صادر نخواهد شد بنابراین این نگهداری این کارنامه مهم است و باید آن را از هر بلایی حفظ نمایید تا با مشکلی مواجه نشوید.

4) دلیل اهمیت این سوال که جواب آزمون آیلتس چند روزه میاد چه مواردی است؟

این سوال برای داوطلبانی که در تمام ۴ بخش آیلتس شرکت کرده اند اهمیت فراوانی دارد. عدم وجود مدرک آیلتس مانع بزرگی برای مهاجرت به خارج از کشور است. اشخاصی که می خواهند درخواست خود را برای تحصیل یا کار ارسال نمایند بدون داشتن این مدرک به درخواست آن ها رسیدگی نمی شود به همین دلیل شرکت در این آزمون و اعلام نتایج آن در زمان کم برای همه متقاضیان آیلتس مهم است.

داوطلبان به جزء این سوال که جواب آزمون آیلتس کی میاد و از چه درگاهی اعلام می شود و … سوالات دیگری نیز دارند. برای مثال این سوال که چه مواردی موجب حذف داوطلب می شود یکی دیگر از سوالات پر تکرار متقاضیان عزیز می باشد.

در پاسخ به این سوال می توان گفت که عدم پاسخ به یکی از بخش های آیلتس سبب حذف شما می شود. برای مثال اگر در آزمون Speaking شرکت نکنید هیچ کارنامه ای برای شما صادر نمی شود و به منزله حذف شما خواهد بود.

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]

برای دانلود کتاب جامع آموزش گرامر انگلیسی به زبانی ساده و قابل فهم بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

[button color=”red” size=”medium” link=”https://www.learnengli30.com/گرامر-رو-قورت-بده/” icon=”” target=”true”]گرامر رو قورت بده![/button]

[/box]

روش های مختلف اخذ کارنامه آیلتس را در زیر شرح داده ایم :

در ایران، سازمان های مختلفی برگزاری آیلتس و در کل سلسه مراتب آن را برعهده دارند. همانطور که اشاره شد برخی از سازمان ها راه های مختلفی را به جزء اعلام در سایت برای مشاهده نتایج آیلتس لحاظ کرده اند که در زیر به آن ها اشاره کرده ایم :

کسب نتایج آیلتس با پست

یکی از روش های قدیمی دریافت نتایج آیلتس از طریق پست می باشد. البته در برخی از سازمان ها این امکان وجود دارد. این روش به دلیل وجود روش های قوی تر و همگانی تر نظیر ارسال پیامک به متقاضیان و همینطور سایر روش های مدرن منسوخ است اما برخی از سازمان ها برای گستردگی ارتباط خود با داوطلبان از همه روش ها استفاده کرده اند.

کسب نتایج آیلتس به صورت حضوری

تعدادی از سازمان ها امکان مراجعه حضوری برای مراجعه کنندگان را فراهم کرده اند. پیش از مراجعه با این سازمان ها تماس بگیرید و ساعت و روزی را که می توانید حضورا مراجعه کنید جویا شوید. ضمن اینکه در مراجعه حضوری باید همراه خود مدارکی نظیر اصل کارت ملی و گذرنامه داشته باشید تا نتایج را به شما اعلام کنند.

ضمن اینکه در مراجعه حضوری بهتر است خود داوطلب برای مشاهده کارنامه خود به سازمان رجوع فرماید و اگر فرد دیگری از طرف داوطلب به سازمان مراجعه کند باید یک کپی از برگ اول گذرنامه متقاضی به همراه امضا او به همراه داشته باشد و همچنین باید فرم Authorization را تهیه نماید و مدارک شخصی خودش را نیز باید به سازمان نشان دهد.

بیشتر داوطلبان از طریق وب سایت به نتایج نهایی دست می یابند. روش اینترنتی یک راه ارتباطی قوی برای اعلام نتایج می باشد و سال های زیادی است که توسط بزرگترین سازمان ها مورد استفاده قرار می گیرد و امروزه محبوب ترین روش به حساب می آید. با این روش زمان کمتری صرف مشاهده کارنامه می شود و به طور کلی متقاضیان آیلتس کمتر به دردسر می افتند.

مطالب مرتبط:

نمونه برنامه ریزی آیلتس

شروع آیلتس از صفر

اثر انگشت در آزمون آیلتس

شرایط سنی آزمون آیلتس

مدرک آیلتس

1 دیدگاه دربارهٔ «جواب آزمون آیلتس چند روزه میاد;

دیدگاهتان را بنویسید