دوره آیلتس

موضوعاتی که امروز به بررسی آن ها می پردازیم مربوط به دوره آیلتس می شود. داوطلبانی که در آزمون آیلتس شرکت می کنند باید نمره خوبی کسب نمایند چرا که بیشتر دانشگاه ها و سازمان های مختلف نمره ۶ به بالا را قبول کرده و بقیه را رد می کنند.

آموزش کامل گرامر انگلیسی با گرامر رو قورت بده!

[button color=”pink” size=”medium” link=”https://www.xn--mgbtb3f1z.com/%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%85%D8%B1-%D8%B1%D9%88-%D9%82%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D8%AF%D9%87/” icon=”” target=”true”]دانلود گرامر رو قورت بده![/button]

 

برای به دست آوردن نمرات مطلوب باید در دوره های آیلتس شرکت نمایید. دوره های آیلتس انواع مختلفی دارند که در ادامه بیشتر آن ها را توضیح می دهیم. پیش از پرداختن به این موضوع کمی در مورد آیلتس و مسائل مختلف آن صحبت می کنیم.

تعریف آیلتس :

آیلتس (IELTS) نام آزمون زبان انگلیسی است که تایید کننده سطح زبان اشخاصی می باشد که تصمیم مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان را به دو دلیل کار و تحصیل دارند. زندگی و تحصیل در کشورهای کانادا، انگلیس، استرالیا و نیوزلند طرفداران زیادی داشته و برای تحصیل در دانشگاه ها یا کار کردن در این کشورها باید مدارک مختلفی تهیه کرد. آیلتس از مهمترین مدارک محسوب می شود و عدم ارائه آن موجب رد درخواست خواهد شد.

به همین منظور جهت کسب آیلتس باید زبان انگلیسی خود را تقویت نمایید که لازمه آن شرکت در دوره آیلتس می باشد. این دوره ها انواع مختلفی دارند که داوطلب آیلتس باید با در نظر گرفتن توان مالی و سطح زبان خود و … یکی را برگزینند.

دوره آیلتس
دوره آیلتس

انواع آزمون آیلتس :

این آیلتس برای متقاضیانی است که هدف آن ها از شرکت در این آزمون، پذیرش در دانشگاه های انگلیسی زبان می باشد.

این آزمون آیلتس برای متقاضیانی است که تصمیم دارند در یکی از ۴ کشور انگلیسی زبان یعنی کانادا، انگلیس، استرالیا و نیوزلند کار کنند یا در مدارس آن ها تحصیل نمایند.

  • آیلتس مهارت های زندگی (IELTS Life Skills)

متقاضیان برای اخذ ویزا انگلیس یا تمدید آن باید در این آزمون شرکت نمایند. ضمن اینکه برخی از افراد که سال ها از تحصیل به دور بوده اند یا به هر دلیلی در زبان انگلیسی ضعیف هستند می توانند در این نوع آزمون حضور یابند.

توجه داشته باشید که برای موفقیت در هر کدام از این آزمون ها باید دوره آیلتس را بگذرانید. بدون برنامه ریزی و صرف زمان در دوره های آیلتس موفقیتی کسب نمی شود بنابراین از آنجایی که هزینه زیادی بابت هر آزمون آیلتس از داوطلبان گرفته می شود باید آن را جدی بگیرید و حتما در دوره های آن حضور یابید.

انواع دوره آیلتس :

  • دوره حضوری آیلتس :

دوره حضوری آیلتس همانطور که از نامش مشخص است باید در کلاس هایی که معمولا سه روز در هفته دایر می شوند شرکت نمایید. این کلاس ها در روند آمادگی شما نقش موثری داشته و مدرس، کتاب های ارزشمندی را به زبان آموزان خود معرفی می کند.

موضوعی که درباره دوره حضوری باید دقت نمایید این است که باید در کلاس هایی ثبت نام کنید که بهترین استاد را دارد. اساتید در روند پیشرفت و تسلط شما به زبان انگلیسی نقش زیادی دارند. حضور در یک کلاس با کمترین فایده به جزء اتلاف وقت مسئله دیگری را رقم نمی زند. بنابراین پس از تحقیق و مشاهده سوابق مدرس در کلاس های آن شرکت کنید.

در دوره حضوری معمولا زمان زیادی صرف می شود تا یک زبان آموز به سطح بالا برسد به همین خاطر در صورت نداشتن عجله برای مهاجرت، شرکت در این کلاس ها انتخاب خوبی می باشد.

  • دوره غیر حضوری آیلتس :

برخی از افراد به دلایلی نظیر شغل تمام وقت و … امکان شرکت در کلاس های حضوری آیلتس را ندارند به همین دلیل مراکز معتبر دوره های غیر حضوری آیلتس را دایر کرده اند. در این دوره ها مدرس از طریق شبکه های مختلف اجتماعی با شما همراه است و بهترین منابع را در اختیار شما قرار می دهد و سپس از راه دور آموزش را شروع می کند.

برای مثال روزهای فرد را برای آموزش گوش دادن و صحبت کردن و روزهای زوج را برای نوشتن و خواندن اختصاص می دهد و همینطور یک روز را برای حل تمرین و رفع اشکال در نظر می گیرد.

در این دوره ها معمولا زمان و روزهای تدریس را خود مرکز و مدرس تعیین می کنند و از آنجایی که آموزش از راه دور و به وسیله شبکه های اجتماعی صورت می گیرد شما راحت تر می توانید به یادگیری زبان بپردازید.

  • دوره خصوصی آیلتس :

از روش های یادگیری موثر می توان به دوره خصوصی آیلتس اشاره کرد. این روش جزء پرهزینه ترین روش ها محسوب می شود ولی خروجی خوبی داشته و اگر زبان آموز طبق توصیه های مدرس عمل کند حتما به موفقیت دست می یابد.

دوره خصوصی دارای محاسن زیادی است برای مثال اینکه کلاس در چه مکان و زمانی برگزار شود به نظر زبان آموز و شرایط او بستگی دارد، مدرس زبان نقاط ضعف شما را پیدا کرده و برای تقویت آن زمان بیشتری را اختصاص می دهد و در کل زبان آموز در یک محیط با آرامش و بدون صرف زمان زیاد برای ترافیک و … شروع به یادگیری زبان کرده و درصد موفقیت بالاتری خواهد داشت البته همانطور که گفتیم اگر به توصیه های استاد خود گوش دهد.

بنابراین این روش مانند سایر روش ها به پشتکار شما بستگی دارد. در صورت توجه به نکات و مطالعه منابع معرفی شده از سوی استاد موفقیت شما قطعی خواهد بود.

  • دوره خود خوانی آیلتس :

دوره خود خوانی را برای آن دسته از داوطلبانی پیشنهاد می کنیم که زبان انگلیسی آن ها قوی است و قادر هستند با تهیه چند کتاب به یادگیری مباحث مختلف زبان انگلیسی بپردازند.

اگر از آن دسته افرادی هستید که در زبان انگلیسی سطح متوسطی دارید بهتر است به سراغ خود خوانی نروید و در صورتی اقدام به خود خوانی کنید که زمان زیادی برای یادگیری زبان انگلیسی دارید.

برای خود خوانی روش های زیادی به وجود آمده است. برای مثال اپلیکیشن های درجه یک روانه بازار اپ شده اند و تحول بزرگی در آموزش ایجاد کرده اند. این اپلیکیشن ها از آموزش لغات و تلفظ صحیح گرفته تا گرامر و مکالمه را آموزش دهند و سطح بندی های مختلفی داشته و کاملا مانند یک کلاس خصوصی عمل می کنند.

ضمن اینکه این نوع اپلیکیشن ها را به جزء داوطلبانی که قصد خود خوانی دارند به سایر داوطلبان پیشنهاد می دهیم. هر روشی که موجب پیشرفت شما شود ارزش امتحان کردن را دارد و اینکه افراد بسیاری از طریق این اپلیکیشن ها به زبان انگلیسی مسلط شده اند.

موضوعی که در مورد این شیوه تدریس باید به یاد داشته باشید تلاش و تداوم فعالیت است. برخی افراد تنها در روزهای اول شروع به آموزش از طریق خود خوانی و اپلیکیشن های آموزشی کرده و بعد آن ها را رها می کنند. این شیوه برخورد در همه دوره های آیلتس روند نزولی یادگیری را در پی خواهد داشت و در نهایت هیچ موفقیتی به دست نمی آید.

بنابراین داوطلبانی که دوره آیلتس از نوع خود خوانی را انتخاب کرده اند باید یک برنامه ریزی دقیق داشته باشند و اپلیکیشن های معروف زبان انگلیسی را دانلود کرده و دو الی سه کتاب معتبر را که در بخش های دیگر وبلاگ معرفی کرده ایم تهیه نمایند. برای مثال پس از مطالعه کتاب ها و مباحث مختلف آیلتس به سراغ نمونه سوالات بروید و در آخر در کلاس های این اپلیکیشن ها شرکت نمایید.

بیشتر این اپلیکیشن ها رایگان هستند و شما در دوره خود خوانی با صرف کمترین هزینه می توانید به موفقیت بزرگی دست یابید و نمره خوبی در آیلتس کسب نمایید.

بهترین فرد برای تصمیم گیری درباره یکی از انواع دوره های بالا و انتخاب عالی ترین دوره آیلتس خود شما می باشید. شرایط هر زبان آموز با دیگری متفاوت است و شما باید با در نظر گرفتن شرایط و توان خود بهترین انتخاب را داشته باشید.

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]

برای دانلود کتاب جامع آموزش گرامر انگلیسی به زبانی ساده و قابل فهم بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

[button color=”red” size=”medium” link=”https://www.learnengli30.com/گرامر-رو-قورت-بده/” icon=”” target=”true”]گرامر رو قورت بده![/button]

[/box]

متشکرم از همراهی شما امیدوارم مطالب گفته شده در مورد دوره آیلتس برای شما عزیزان مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید