دوره فشرده آیلتس

موضوع منتخب امروز دوره فشرده آیلتس است. درباره این موضوع مسائل زیادی وجود دارد که قصد بازگو کردن آن ها را داریم و اینکه می خواهیم به سوالات همیشگی داوطلبان محترم درباره آزمون آیلتس پاسخ دهیم. ما را تا انتها مطالب همراهی نمایید تا کاملا با این دوره و موضوعات مختلف آیلتس آشنا شوید.

[button color=”pink” size=”medium” link=”https://www.xn--mgbtb3f1z.com/%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%85%D8%B1-%D8%B1%D9%88-%D9%82%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D8%AF%D9%87/” icon=”” target=”true”]دانلود گرامر رو قورت بده![/button]

 

تعریف دوره فشرده آیلتس :

بیشتر داوطلبان آیلتس را افرادی تشکیل می دهند که میانگین سنی آن ها بالا است و مشغول به کار یا آماده سازی خود برای ادامه تحصیل هستند. لذا بیشتر متقاضیان زمان زیادی برای خودخوانی یا شرکت در کلاس های طولانی مدت را ندارند.

این موضوع منجر به برگزاری دوره فشرده آیلتس شده است. در این دوره در زمان کمی با در نظر گرفتن سطح شما انواع کلاس های آیلتس را برگزار می کنند.

بنابراین اشخاصی که قصد مهاجرت در زمان کمی را دارند به سراغ این دوره ها رفته و در بیشتر مواقع نتایج عالی کسب شده است.

دوره فشرده آیلتس

انواع کلاس ها در دوره فشرده آیلتس :

همانطور که می دانید کلاس های مختلف آیلتس عبارتند از کلاس های عمومی، خصوصی و نیمه خصوصی و در هر یک از این کلاس ها امکان اعمال دوره فشرده وجود دارد.

در دوره فشرده بسته به نوع و توانایی زبان آموز، ساعت تدریس را معین می کنند برای مثال ممکن است هر جلسه به سه ساعت افزایش یابد و همینطور تعداد جلسات هر روز برگزار شود.

اعمال تغییرات در برنامه ریزی دوره فشرده آیلتس به شرایط شما بستگی دارد ولی به طور کلی در زمان کمی ۴ مهارت مهم را به شما آموزش می دهند.

نکاتی درباره دوره های فشرده آیلتس :

یکی از جذاب ترین موضوعات در مورد این دوره ها، سرعت بالا آموزش است.

زبان انگلیسی یکی از مواردی است که بیشتر افراد تمایل دارند در سریع ترین زمان آن را یاد بگیرند. دوره های فشرده این شرایط را فراهم کرده اند و به زبان آموزان در طی چند ماه آموزش های لازم و اصلی را ارائه می دهند.

نکته بعدی تداوم یادگیری می باشد. درست است که در این دوره زمان آموزش به چند ماه تبدیل شده و معمولا کلاس ها روزانه برگزار می گردند ولی باید پس از پایان دوره فشرده، یادگیری های خود را ادامه دهید چرا که شما در ابتدا آموزش قرار دارید و اطلاعات دریافت شده شما در کلاس فشرده صرفا برای قبولی در آیلتس بوده و از آنجایی که زبان غیر مادری زود از حافظه پاک می شود نیاز به تمرین زیادی دارید.

البته منظور از تمرین، خواندن نمونه سوالات یا کتاب های آموزشی نمی باشد. می توانید با دیدن فیلم های انگلیسی و مکالمه با افراد انگلیسی زبان به صورت حضوری یا از طریق شبکه های اجتماعی، تسلط خود به زبان انگلیسی را حفظ کرده و حتی آن را ارتقا دهید.

موضوع فراموشی زبان هایی که غیر زبان مادری ما هستند مانند زبان انگلیسی منجر به برگزاری آزمون آیلتس هر 2 سال 1 بار شده است. سازمان های تصمیم گیرنده آیلتس می خواهند کیفیت مهارت در داوطلبان را برای 4 حوزه اصلی حفظ نمایند به همین دلیل این تصمیم را گرفته اند و آیلتس را به طور مداوم در بازه زمانی کم برگزار می کنند.

شما عزیزان حتی اگر در خارج از کشور مشغول کار یا تحصیل باشید موظف هستید که در این آزمون شرکت نمایید و نمره مناسبی را به دست آورید.

در زیر به سوالاتی در رابطه با دوره فشرده آیلتس و دیگر موضوعات پاسخ داده ایم؟

سوال ۱) چه افرادی می توانند در آزمون آیلتس ثبت نام کنند؟

همه می توانند برای آیلتس ثبت نام کرده و در آزمون آن شرکت نمایند. برای این موضوع محدودیتی اعمال نشده است اما شرکت در آیلتس و اخذ مدرک آن تنها برای افرادی کارآیی دارد که می خواهند به خارج از کشور رفته و به تحصیل یا کار مشغول شوند.

بنابراین اگر جزء این افراد هستید در آیلتس شرکت کنید و در غیر اینصورت شرکت در آیلتس برای شما کارآیی ندارد چرا که هزینه شرکت در آن بالا است و هر دو سال اعتبار مدرک آیلتس از بین می رود به همین دلیل سایر افراد بهتر است در کلاس های زبان انگلیسی شرکت کرده و از این راه به یادگیری بپردازند.

بنابراین شرکت در آیلتس برای اشخاصی که قصد مهاجرت ندارند تنها موجب از دست دادن زمان شده و همچنین مبلغ زیادی باید بابت ثبت نام آیلتس و شرکت در دوره های فشرده و … بپردازید که برای شما منفعتی به همراه ندارد.

مگر اینکه شما قصد کار در یک شرکت بین المللی داخل ایران را داشته باشید و بخواهید با کسب این مدرک بر محاسن خود بیفزایید. در این صورت داشتن مدرک آیلتس یا تافل و تسلط به زبان انگلیسی به نفع شما می باشد.

سوال ۲) چه افرادی در آزمون آیلتس قبول می شوند؟

برخی از داوطلبان این تصور را دارند که حتما باید سطح آن ها در زبان انگلیسی عالی باشد تا بتوانند در آیلتس موفق باشند. این تصور کاملا اشتباه است اشخاصی که در زبان انگلیسی ضعیف هستند نیز شانس قبولی در آیلتس را دارند. این افراد فقط باید روش های اصولی برای قبولی در آیلتس را طی کنند تا به موفقیت برسند.

ممکن است در سطح صفر قرار داشته باشید ولی با تلاش و حضور در دوره فشرده آیلتس به نتایج ایده آلی برسید.

بنابراین بهترین نمرات را صرفا داوطلبان سطح بالا دریافت نمی کنند. این آزمون مانند سایر آزمون ها به تلاش داوطلب بستگی دارد. اگر سطح پایینی در زبان انگلیسی دارید باید تلاش خود را بیشتر کرده و در دوره فشرده آیلتس شرکت نمایید تا مدرس زبان انگلیسی، شما را برای این آزمون و تسلط بر ۴ حوزه اصلی آماده کند.

سوال ۳) برآورد هزینه کلاس های فشرده آیلتس چقدر است؟

همانطور که اشاره شد کلاس های مختلفی از خصوصی و نیمه خصوصی گرفته تا عمومی، کلاس های فشرده را دایر می کنند. هزینه هر کدام از این دوره ها متفاوت بوده و با توجه به تسلط اولیه شما به مهارت های ۴ گانه تعیین می شود.

ضمن اینکه مدرس نیز بر قیمت نهایی کلاس های فشرده تاثیرگذار است. معمولا اساتیدی که تجربه بالایی دارند و زبان آموزان موفقی داشته اند دستمزد بیشتری دریافت می کنند.

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]

برای دانلود کتاب جامع آموزش گرامر انگلیسی به زبانی ساده و قابل فهم بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

[button color=”red” size=”medium” link=”https://www.learnengli30.com/گرامر-رو-قورت-بده/” icon=”” target=”true”]گرامر رو قورت بده![/button]

[/box]

مطالب مرتبط

مدت زمان امتحان آیلتس

جواب آزمون آیلتس چند روزه میاد

بهترین کتاب برای آیلتس

نمونه سوالات آزمون آیلتس

دیدگاهتان را بنویسید