شرایط سنی آزمون آیلتس

شرایط سنی آزمون آیلتس شرایط خاصی نمی باشد و به هیچ عنوان محدودیت سنی برای داوطلبان این آزمون لحاظ نشده است. در ادامه‌ی همین بخش توضیحات دقیق تری درمورد شرایط سنی آزمون آیلتس خواهیم داد.

[button color=”pink” size=”medium” link=”https://www.xn--mgbtb3f1z.com/%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%85%D8%B1-%D8%B1%D9%88-%D9%82%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D8%AF%D9%87/” icon=”” target=”true”]دانلود گرامر رو قورت بده![/button]

 

شرایط سنی آزمون آیلتس
شرایط سنی آزمون آیلتس

توضیح آزمون آیلتس :

آزمون آیلتس (IELTS)، به عنوان یک آزمون معتبر و استاندارد در کل دنیا به حساب می آید و مدرک بین المللی و معتبر آن در سراسر جهان طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است.

برای اخذ مدرک آیلتس مستلزم شرکت در 4 مهارت آزمون IELTS یعنی Speaking (صحبت کردن)، Listening (گوش دادن)، Reading (خواندن)،Writing (نوشتن) هستید و همان طور که گفته شد شرایط سنی آزمون آیلتس، شرایط خاصی ندارد.
همچنین مدرک بین المللی IELTS برای گرفتن ویزا به شما کمک می کند و می توانید با در دست داشتن این مدرک معتبر تسلط خود را در زبان انگلیسی به اثبات برسانید.

در کل آزمون آیلتس در 2 نوع Academic (علمی ) و General (عمومی) دسته بندی می شود.

مدت زمان آزمون آیلتس در 2 ساعت و 45 دقیقه اجرا می شود و نتیجه این آزمون را 13 روز بعد از برگزاری آزمون کتبی می توانید از طریق سایت پیگیری کنید.

آزمون آیلتس در 3 بخش Listening (گوش دادن)، Reading (خواندن) و Writing (نوشتن) به صورت کتبی اجرا می شود و بخش Speaking (صحبت کردن) آن احتمال دارد در همان روز آزمون کتبی یا یک هفته قبل از آن انجام شود.

نمرات دانشگاهی IELTS برای تحصیلات عالی در خارج از کشور توسط دانشگاه ها یا موسسات پذیرفته می شود.نمره آزمون آیلتس بین مقیاس 0 تا 9 قرار دارد. در این آزمون نمره 5 سطح متوسط و نمره 6 به بالا سطح خوب داوطلبان را در 4 مهارت یعنی Speaking، Listening، Reading،Writing نشان می دهد.

اگر شما عزیزان تصمیم به ادامه تحصیل در خارج از کشور گرفته اید بهتر است این را بدانید که بیشتر دانشگاه نمره 5 الی6 را ملاک پذیرش خود قرار داده اند اما دانشگاهایی مانند کمبریج، هاروارد و آکسفورد برای پذیرش خود حداقل نمره قبولی را 7 در نظر گرفته اند.

به یاد داشته باشید امکان درخواست اعتراض در آزمون IELTS امکان پذیر است و شما عزیزان می توانید با پرداخت مجدد هزینه اقدام به این کار کنید که در صورت تایید درخواست شما کل مبلغ بازگردانده شده و در غیر این صورت کل مبلغی را که هزینه کردید از دست خواهید داد. زمان بررسی درخواست اعتراض شما 6 هفته زمان می برد.

مدرک آیلتس اعتبار 2 سال داشته و پس از گذشت 2 سال اعتبار آن منقضی می شود و برای تمدید مجدد آن باید دوباره در آزمون IELTS شرکت نمایید.

شرایط سنی آزمون آیلتس چگونه است؟

در آزمون IELTS که یک آزمون بین المللی و معتبر است، هیچ گونه شرایط و محدودیت سنی، نژادی و جنسیتی برای داوطلبان لحاظ نشده است.

ظرفیت برای همه داوطلبان آزمون IELTS قرار داده اند و به بیان دیگر سقفی در ثبت نام آزمون آیلتس وجود ندارد و در این آزمون هر سال به تعداد آزمون دهندگان آن افزوده می شود.

در رابطه با شرایط سنی آزمون آیلتس باید بگوییم که برای شرکت کردن در این آزمون بهتر است که آزمون دهندگان زیر 16 سال نباشند چرا که اخذ مدرک IELTS هیچ مزیتی برای آن ها ندارد و مدرک آیلتس همان طور که در بالا اشاره کردیم بعد از گذشت 2 سال اعتبار خود را از دست می دهد. در صورتی که داوطلب تصمیم به ادامه تحصیل در یک کشور انگلیسی زبان مانند کانادا، استرالیا و یا انگلیس دارد و یا اینکه بخواهد سطح دانش انگلیسی خود را بسنجد شرکت در آزمون آیلتس را توصیه می کنیم.
اگر فرزندان شما زیر 12 سال سن دارند پیشنهاد ما به شما این والدین عزیز این است که برای افزایش مهارت و دانش زبان انگلیسی آن ها سرمایه گذاری کنید.

برای یادگیری زبان انگلیسی به کودکان خود سنین 3 الی 14 را به شما والدین محترم توصیه می کنیم چرا که از منظر روانشناسان سن یادگیری در سنین 3 الی 5 و 7 الی 14 سال بهتر جواب می دهد و یادگیری در این سنین سریع تر و راحت تر صورت می گیرد.

برگزار کنندگان آزمون IELTS، محدودیتی برای داوطلبانی که دارای سن بالا هستند قرارنداده اند.

جالب توجه است که در سایت های معتبر از این جمله استفاده شده است.
As you are never too old to have fun, you are never too old to take the IELTS
معنی جمله این است که تا زمانی که از زندگی لذت می برید، می توانید از متقاضیان آیلتس باشید.

همان طور که اشاره شد آزمون آیلتس به 2 نوع اصلی یعنی Academic و Generalتقسیم بندی می شود:
آزمون آکادمیک برای افرادی که فکر ادامه تحصیل در یک کشور انگلیسی زبان دارند. ضمن اینکه مدرک آکادمیک برای افرادی که هدف تحصیلات آکادمیک در کشورهای انگلیسی زبان و یا دانشگاه های کشور غیر انگلیسی زبان که بخش بین المللی به زبان انگلیسی دارند معتبر است.

آیلتس جنرال برای افرادی که در فکر مهاجرت برای کار یا زندگی در کشوری انگلیسی زبان هستند سازگار است.

سازمان های برگزار کننده IELTS آزمونی دیگر تحت عنوان IELTS Life Skills (آیلتس مهارت های زندگی) ارائه کردند که این آزمون جدید راحت تر از آزمون جنرال می باشد و برای افرادی که یادگیری زبان انگلیسی برایشان دشوار است و یا افرادی که تسلطی بر زبان انگلیسی ندارند و هدف غیر تحصیلی دارند مانند افراد سن بالا و … گزینه مناسبی است و گرفتن نمره قبولی در این آزمون کار راحتی است. این آزمون فقط دارای 2 بخش Speaking (صحبت کردن)، Listening (گوش کردن) می باشد.
مقصود از برگزاری آزمون Life Skills IELTS تقویت مهارت ارتباطی بوده و این آزمون برای کسانی که احتیاج دارند تسلط گفتاری و شنیداری خود را برای اپلیکیشن فرم سازمان مهاجرتی بریتانیا به دلیل مهاجرت خانواده فرد ساکن در بریتانیا و یا اجازه اقامت نامحدود یا شهروندی ثابت کنند مناسب است.

از سال 2015، آزمون آیلتس مهارت های زندگی(IELTS Life Skills) اجرا می شود.

برای اخذ مدرک IELTS، نیازمند ثبت نام در امتحان آیلتس هستید و هزینه آن را باید به صورت آنلاین پرداخت کنید. این امتحان بدون هیچ گونه محدودیت سنی برپا می شود پس خیالتان راحت باشد.

به این نکته توجه کنید که افراد زیر 18 سال برای رزرو آزمون آیلتس به والدین یا سرپرستان خود نیاز دارند. مرکز آزمون آیلتس شما، تایید کتبی درباره تاریخ و زمان اجرا امتحان را به شما اطلاع خواهند داد.

نتیجه گیری کلی این است که برای حضور در امتحان معتبر IELTS هیچ معیار واجد شرایطی از جمله شرایط سنی توسط مقامات وجود ندارد. بنابراین، هرشخصی که بالای 16 سال سن دارد و می خواهد که تحصیل کند، کار کند یا به یک کشور انگلیسی زبان مهاجرت کند می تواند در امتحان آیلتس شرکت کند.

این مقاله را با تکرار این جمله زیبا تا زمانی که از زندگی لذت می برید، می توانید از متقاضیان آیلتس باشید به پایان می رسانیم و امیدواریم شما عزیزان پاسخ خود را در ارتباط با محدودیت شرایط سنی آزمون آیلتس گرفته باشید.

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]

برای دانلود کتاب جامع آموزش گرامر انگلیسی به زبانی ساده و قابل فهم بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

[button color=”red” size=”medium” link=”https://www.learnengli30.com/گرامر-رو-قورت-بده/” icon=”” target=”true”]گرامر رو قورت بده![/button]

[/box]

مطالب مرتبط:

بهترین روش یادگیری زبان

نمونه برنامه ریزی آیلتس

شروع آیلتس از صفر

اثر انگشت در آزمون آیلتس

دیدگاهتان را بنویسید