شروع آیلتس از صفر

اگر میخواهید شروع آیلتس از صفر داشته باشید نیاز هست حتما یک سری اطلاعات را از قبل داشته باشید که در ادامه به شما توضیح خواهیم داد.

[button color=”pink” size=”medium” link=”https://www.xn--mgbtb3f1z.com/%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%85%D8%B1-%D8%B1%D9%88-%D9%82%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D8%AF%D9%87/” icon=”” target=”true”]دانلود گرامر رو قورت بده![/button]

 

امروز مبحث شروع آیلتس از صفر را بررسی می نماییم. پیش از راهنمایی شما همراهان محترم که در ابتدا راه آموزش زبان قرار دارید توضیحاتی را ارائه می دهیم.

تحصیل و کار در خارج از کشور خواست برخی از افراد است و آن ها برای اینکه بتوانند اجازه تحصیل در سایر کشورها یا اجازه کار داشته باشند باید تعدادی مدرک به سفارت یا کنسولگری آن کشور ارائه دهند. یکی از این مدارک مربوط به تسلط شما به زبان انگلیسی است. بنابراین برای اینکه به این مدرک دست یابید باید در آزمون آیلتس (IELTS) شرکت کرده و نمره قابل قبولی را کسب نمایید.

شروع آیلتس از صفر

پیش از شروع آیلتس از صفر مشخص نمایید باید در کدام یک از آزمون های آن شرکت نمایید. در زیر انواع آیلتس را برای آشنایی بیشتر شما عزیزان با این آزمون توضیح داده ایم :

آیلتس علمی (IELTS Academic)

هدف بیشتر افرادی که تصمیم به مهاجرت دارند تحصیل در دانشگاه های تراز بالا است. این افراد ملزم به شرکت در آیلتس علمی بوده و باید برای قبولی در این آزمون نمره عالی را کسب نماید. اینکه نمره این افراد در آیلتس باید به چه عددی برسد بستگی به دانشگاه مقصد دارد. معمولا دانشگاه هایی که تراز علمی بهتری دارند نیاز به مدارک قوی تری داشته و فقط متقاضیان با نمره آیلتس مطلوب برای مثال 7 به بالا را پذیرش می کنند. البته ممکن است دانشگاه های سطح متوسط نمره 5 و 6 را نیز قبول نمایند.

باید با توجه به دانشگاه مورد نظر خود برنامه ریزی کرده و اگر قصد تحصیل در بهترین دانشگاه ها را دارید تلاش بیشتری برای رسیدن به هدف خود انجام دهید. بیشتر دانشگاه های برتر در کشورهایی که زبان آن ها انگلیسی است قرار دارند بنابراین باید بسیار زبان انگلیسی خود را تقویت نمایید.

آیلتس علمی سخت ترین نوع آزمون آیلتس بوده و اگر قصد شروع آیلتس از صفر را دارید باید برنامه ریزی دقیق و تلاش زیادی را برای قبولی آن انجام دهید.

آیلتس آموزش عمومی (IELTS General Training)

آیلتس آکادمیک دارای سوالات تخصصی و سختی است و قبولی در آن برای افرادی که تنها تصمیم به کار و تحصیل در مدارس را دارند مشکل می باشد به همین دلیل سازمان های برگزار کننده این آزمون تصمیم گرفته اند آزمون عمومی را برگزار نمایند. سطح سوالات این آزمون متوسط است و قبولی در آن برای افرادی که تصمیم به شروع آیلتس از صفر گرفته اند کار مشکلی نمی باشد.

ضمن اینکه مدرک این آزمون برای کشورهایی که به زبان انگلیسی مکالمه می کنند مانند انگلستان، کانادا، استرالیا و نیوزلند کارآیی داشته و در روند پذیرش شما تاثیر بسیاری دارد.

آیلتس مهارت های زندگی (IELTS Life Skills)

تاریخچه آیلتس مهارت های زندگی کم است و یک آزمون نوپا محسوب می شود. سازمان های تصمیم گیرنده آیلتس به همه شرکت کنندگان توجه ویژه ای دارند. برخی افراد هیچ تسلطی بر روی زبان انگلیسی ندارند و به دلایل مختلف نظیر بالا بودن سن و … آموزش زبان انگلیسی برای آن ها به شدت مشکل است. وجود این مشکلات، مسئولان را به این فکر انداخت که یک آزمون مجزا برای این اشخاص که هدف غیرتحصیلی دارند برگزار نمایند. سرانجام در آوریل سال 2015 این آزمون برای این افراد برگزار شد.

بخش بندی های آزمون لایف اسکیلز به 2 قسمت محدود شده و تنها دارای دو بخش صحبت کردن (Speaking) و گوش دادن (Listening) است. در این آزمون همانطور که مشاهده می فرمایید هدف تقویت مهارت ارتباطی بوده و قبولی در آن بسیار راحت است. شروع آیلتس از صفر برای این نوع آیلتس کار راحتی می باشد که در ادامه بیشتر درباره شروع آموزش آیلتس صحبت می کنیم.

برای شروع آیلتس از صفر چند روش وجود دارد که در زیر به صورت جامع آن ها را توضیح داده ایم :

  • اولین روش که برخی برای شروع آیلتس از صفر انجام می دهند ثبت نام در کلاس های عمومی زبان انگلیسی می باشد. این روش یکی از قدیمی ترین روش ها برای یادگیری زبان محسوب می شود و برای افرادی مناسب است که زمان زیادی برای یادگیری زبان دارند.
  • دومین روش مربوط به مراجعه به استادهای حرفه ای زبان انگلیسی می باشد. این روش کارآمد است و شما با برگزاری کلاس های خصوصی تمرکز بیشتری داشته و در زمان کمتری می توانید زبان انگلیسی را فرا بگیرید.
  • روش سوم که روش جدیدی محسوب می شود آموزش زبان در خانه و بدون استاد زبان انگلیسی است. این روش نیاز به تلاش بیشتری داشته و شما باید زمان زیادی را برای تجزیه و تحلیل مباحثی که اطلاع ندارید صرف کنید. این روش نیز مانند دو روش قبلی موثر است و افراد زیادی از طریق خودآموزی موفق به قبولی در آیلتس شده اند.

موضوعی که در هر سه روش وجود دارد پشتکار شما است. برای همه این روش ها باید تلاش کنید تا سطح کیفی خود را تقویت کرده و در نهایت عملکرد قابل قبولی در آزمون آیلتس داشته باشید. مرحله اول و دوم باید در کلاس ها شرکت نمایید و به توصیه های استاد خود عمل کنید ولی روش سوم کمی برای شرکت کنندگان نا آشنا است و معمولا بیشتر آن ها اطلاع ندارند که باید از کجا شروع به یادگیری کنند.

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]

برای دانلود کتاب جامع آموزش گرامر انگلیسی به زبانی ساده و قابل فهم بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

[button color=”red” size=”medium” link=”https://www.learnengli30.com/گرامر-رو-قورت-بده/” icon=”” target=”true”]گرامر رو قورت بده![/button]

[/box]

در زیر کمی درباره روش خود آموزی توضیح داده شده است :

در روش خود آموزی باید متوجه شوید سطح کیفی شما در چه مرحله ای قرار دارد. تست های مختلفی برای این منظور در بستر اینترنت دایر شده اند که می توانید با بهره گیری از آن ها سطح خود را محک بزنید. البته از آنجایی که هدف شروع آیلتس از صفر می باشد باید از ابتدا شروع به یادگیری نمایید و باید منابع مختلفی را جمع آوری کنید و بعد یکی پس از دیگری و با یک برنامه ریزی دقیق خواندن منابع را آغاز نمایید.

مترجم های زیادی در فضاهای مختلف نظیر اپلیکیشن، وبلاگ و … ایجاد شده اند که بسیار به کار شما می آیند. سعی کنید قوی ترین آن ها را انتخاب نمایید و با بهره گیری از آن ها به تدریج زبان انگلیسی را فرا بگیرید.

در پایان به شما همراهان عزیز که تصمیم به خود آموزی دارید توصیه می کنم زمان های فراغت خود را صرف تماشا فیلم هایی با زبان انگلیسی نمایید تا توانایی Listening در شما تقویت شود و همینطور با دانلود اپلیکیشن های قوی زبان، توانایی Speaking خود را افزایش دهید البته باید فیلم ها ساخت کشور انگلستان یا سایر کشورهای انگلیسی زبان نظیر کانادا، استرالیا و … باشند و با لهجه انگلیسی صحبت کنند چرا که آیلتس مختص کشورهای انگلیسی زبان است و شما نباید با لهجه آمریکایی مکالمه کنید.

مطالب مرتبط:

بهترین روش یادگیری زبان

نمونه برنامه ریزی آیلتس

مدرک آیلتس

 

دیدگاهتان را بنویسید