ماک آیلتس

ماک آیلتس یا پروماک در واقع همان آزمون آزمایشی آیلتس است.

ماک آیلتس آزمونی است که این امکان را به داوطلبان می دهد که تجربه واقعی از آزمون معتبر آیلتس پیدا کنند و همچنین به تعیین سطع زبان داوطلبان کمک می کند.

اجازه دهید پیش از ادامه دادن به مبحث ماک آیلتس شما را با آزمون واقعی آیلتس آشنا کنیم. گرامر رو قورت بده دانلود کنید و از یادگیری گرامر انگلیسی لذت ببرید!

[button color=”pink” size=”medium” link=”https://www.xn--mgbtb3f1z.com/%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%85%D8%B1-%D8%B1%D9%88-%D9%82%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D8%AF%D9%87/” icon=”” target=”true”]دانلود گرامر رو قورت بده![/button]

ماک آیلتس

آزمون آیلتس :

اگر شما عزیزان قصد مهاجرت برای زندگی یا کار و یا ادامه تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان دارید باید مدرک آیلتس را اخذ نمایید که لازمه ی آن شرکت کردن در آزمون آیلتس است.

آزمون آیلتس آزمونی معتبر و بین المللی است که طرفدارهای زیادی در سطح دنیا دارد به این دلیل که آزمون آیلتس از یک آزمون ماک برخوردار است که توسط موسسات اجرا می شود و همچنین دارای کیفیت بالایی است.

آزمون آیلتس به طور کلی به 2 نوع آکادمیک (علمی) و جنرال (عمومی) دسته بندی می شود.

بخش آکادمیک آزمون برای کسانی که تصمیم به تحصیل در یکی از کشورهای انگلیسی زبان دارند مناسب می باشد.

بخش جنرال برای کسانی که قصد مهاجرت برای زندگی و یا اشتغال در یک کشور انگلیسی زبان دارند مناسب است.

در آزمون آیلتس آزمون دهندگان در 4 مهارت رایتینگ (نوشتن)، ریدینگ (خواندن)، لیسنینگ (گوش دادن) و اسپیکینگ (صحبت کردن) ارزیابی می شوند. 3 بخش رایتینگ، ریدینگ و لیسنینگ به صورت کتبی گرفته می شوند ولی بخش اسپیکینگ احتمال دارد در روز آزمون کتبی یا 7 روز قبل یا بعد از آزمون کتبی گرفته شود. معمولا آزمون اسپیکینگ قبل از آزمون کتبی برگزار می شود.

نمره قبولی در آزمون آیلتس بین 0 تا 9 است که نمره 0 عدم حضور متقاضی در آزمون و نمره 5 حد متوسط و نمره 6 به بالا حد خوب متقاضی را نشان می دهد. همچنین نمره اخر یعنی 9 بالاترین سطح متقاضی و تسلط بسیار عالی در زبان انگلیسی او را نشان می دهد.

اکثر دانشگاه ها نمره 5-6 را ملاک پذیرش خود اعلام کردند اما اگر قصد تحصیل در دانشگاه هایی مثل هاروارد، کمبریج و آکسفورد دارید ملاک پذیرش در این دانشگاه ها حداقل نمره 7 است.

اعلام نتیجه آزمون آیلتس 13 روز زمان می برد.

توضیحاتی درمورد ماک آیلتس :

برای کسب موفقیت درامتحان آیلتس لازم است علاوه بر آموزش و مطالعه و … در ماک آیلتس شرکت کنید و مهارت خود و شرایط آزمون واقعی آیلتس را بسنجید.

ماک آیلتس در 4 بخش یعنی رایتینگ، ریدینگ، لیسنینگ و اسپیکینگ داوطلبان را مانند آزمون آیلتس مورد سنجش قرار می دهد و این امکان را به آن ها می دهد که توانایی های خود را در این 4 بخش محک بزنند و نقاط قوت و ضعف خود را در هر 4 بخش پیدا کنند.

متقاضیان با گرفتن نمره پایین در هر بخش از آزمون ماک می توانند تمرین بیشتری در آن مهارت داشته باشند و با شناسایی نقطه ضعف خود آن مهارت را تقویت کنند. برای مثال اگر فردی فقط در یکی از مهارت ها مثلا لیسنینگ ضعیف باشد می تواند همان بخش را زیر نظر استاد خبره و ماهری تقویت کند.

آزمون ماک به 2 شکل ارائه می شود : استاندارد و تحلیلی.

نوع استاندارد برای داوطلبانی مناسب است که می خواهند خود را در شرایط استاندارد آزمون قرار بدهند و خودشان را در 4 بخش (رایتینگ، ریدینگ، لیسنینگ و اسپیکینگ) آزمون بسنجند در واقع متقاضی نمره خود را در هر مهارت و نمره کل دریافت میکند.

نوع تحلیلی برای متقاضیانی مناسب است که علاوه بر سنجش در 4 بخش آزمون، نقاط ضعف خود را می خواهند دقیق مورد ارزیابی قرار دهند. پس از شناخت نقاط ضعف می توانید آن ها را برای آزمون آیلتس بهبود بخشید. در واقع متقاضی علاوه بر گرفتن نمره ها در هر مهارت و نمره کل، تحلیلی هم از عملکردش در هر مهارت به او ارائه می شود.

ماک آیلتس آزمونی شبیه به آزمون آیلتس می باشد که شما عزیزان با شرکت کردن در آن می توانید با استاندارهای آزمون آیلتس آشنا شوید البته با هزینه ای بسیار کمتر از آزمون این امکان برای داوطلبان فراهم شده است.

ماک آیلتس بهترین راه برای داوطلبانی است که می خواهند عملکرد خود را ارزیابی کنند و با قوانین امتحان واقعی آیلتس آشنا شوند.

در کل ماک آیلتس به 2 نوع آزمون آزمایشی طبقه بندی می شود : آزمون آزمایشی آکادمیک و آزمون آزمایشی جنرال.

بهتر است در زمان ثبت نام ماک آیلتس نوع آن را (آکادمیک یا جنرال) با توجه به نیاز خود و به طور صحیح انتخاب نمایید.
در ثبت نام آزمون ماک هیچ گونه محدودیتی برای متقاضیان وجود ندارد و با پرداخت هزینه ای (کمتر از آزمون اصلی آیلتس) می توانید برای ثبت نام اقدام نمایید.

اهدافی از ماک آیلتس :

شما داوطلبان عزیز با شرکت در ماک آیلتس می توانید به کسب نمره بهتری در امتحان آیلتس دست یابید و از جمله اینکه می توانید :

با سوالات واقعی آزمون آشنا شوید.

تکنیک هایی که آموختید را مورد سنجش قرار دهید.

از لحاظ روانی با شرایط آزمون آیلتس آشنا شوید.

به طور نسبی نمره خود را پیش بینی کنید.

با 4 مهارت رایتینگ، ریدینگ، لیسنینگ و اسپیکینگ آزمون بیشتر آشنا می شوید.

همچنین از طریق شرکت کردن در ماک آیلتس می توانید نمره نهایی آزمون را تخمین بزنید.

ماک آیلتس برای چه افرادی مناسب است؟

آزمون ماک از این جهت که امتحان دشواری است و داوطلبان با هزینه مبلغی در آن شرکت می کنند بهتر است اشخاصی که از نکات امتحان آیلتس اطلاع دارند و با مدیریت زمان آشنایی دارند با توجه به نوع آزمونی (آکادمیک یا جنرال) که می خواهند در آن شرکت کنند.

مدت زمان ماک آیلتس :

مدت زمان ماک آیلتس مانند آزمون آیلتس 2 ساعت و 45 دقیقه است.
در بخش رایتینگ 60 دقیقه، در بخش ریدینگ 60 دقیقه، در بخش لیسنینگ حدود 30 دقیقه و بخش اسپیکینگ 11 الی 14 می باشد.

مکان برگزاری ماک آیلتس :

در هر موسسه ای که آزمون آیلتس را اجرا می کنند ماک آیلتس هم برگزار می شود.

بهتر است مکانی را برای ماک آیلتس تعیین کنید که در همان مکان قصد انجام امتحان واقعی آیلتس را دارید.

به این نکته توجه کنید که هر آموزشگاه هایی توانایی برگزاری ماک آیلتس استاندارد را ندارد در نتیجه داوطلبان دچار مشکل می شوند و نمی توانند سطع واقعی خودشان را بفهمند پس در انتخاب آموزشگاه خود دقت کنید.

تهران آیلتس، پروشات، عصر دین و دانش و ایرسافام از مراکز استاندارد برگزاری ماک آیلتس هستند.

لازم به ذکر است که در هر دو آزمون ماک (کتبی و شفاهی) حتما اصل پاسپورت و یا اصل کارت ملی خود را همراه داشته باشید.

آزمون ماک آنلاین :

تمام جنبه های آزمون ماک بر روی رایانه مانند آزمون ماک بر روی کاغذ می باشد از جمله محتوا، زمان بندی و سوالات و ….

آزمون ماک آنلاین تقریبا در 70 کشور دنیا انجام می شود که نام ایران در بین آن ها دیده نمی شود.

در آزمون ماک حضوری، 3 بخش لیسنینگ، ریدینگ و رایتینگ به صورت کتبی بر روی کاغذ نوشته می شود و بخش اسپیکینگ توسط آزمونگر گرفته می شود.

در آزمون ماک آنلاین، پاسخ بخش های لیسنینگ، ریدینگ و رایتینگ با رایانه تایپ میشود اما بخش اسپیکینگ توسط آزمونگر به صورت چهره به چهره خواهد بود چرا که موثرترین روش برای ارزیابی زبان انگلیسی متقاضیان مهارت صحبت کردن است.

نتیجه گیری کلی اینکه ماک آیلتس (آزمون آزمایشی آیلتس) باعث می شود در امتحان واقعی آیلتس عملکرد بهتری در 4 بخش آزمون داشته باشید و آمادگی لازم برای حضور در امتحان آیلتس را بدست آورید.

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]

برای دانلود کتاب جامع آموزش گرامر انگلیسی به زبانی ساده و قابل فهم بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

[button color=”red” size=”medium” link=”https://www.learnengli30.com/گرامر-رو-قورت-بده/” icon=”” target=”true”]گرامر رو قورت بده![/button]

[/box]

مطالب مرتبط

مدت زمان امتحان آیلتس

جواب آزمون آیلتس چند روزه میاد

بهترین کتاب برای آیلتس

نمونه سوالات آزمون آیلتس

دیدگاهتان را بنویسید