مدت زمان امتحان آیلتس

مدت زمان امتحان آیلتس کاملا ایده آل بوده و حدود 2 ساعت و 45 دقیقه می باشد. این آزمون بین المللی و استاندارد مورد قبول اکثر کشورهای دنیا قرار گرفته و برای مهاجرت، ادامه تحصیل و اشتغال در بیش از 130 کشور دنیا اعتبار دارد. اکنون مدرک آیلتس (IELTS) مدرکی معتبر و محبوب در سراسر دنیا می باشد.

آزمون آیلتس توسط معتمدین در 3 سازمان دانشگاه کمبریج، شورای فرهنگی بریتانیا و مرکز آیلتس استرالیا در سراسر دنیا برپا می شود.

در مدت کمتر از 3 ساعت مهارت های شما عزیزان در 4 بخش Speaking (صحبت کردن)، Listening (گوش دادن) ، Reading (خواندن) و Writing(نوشتن) سنجیده می شود.

آزمون آیلتس به 2 روش Academic (علمی) و General (عمومی) انجام می شود.

آیلتس آکادمیک برای افرادی که مایل به ادامه تحصیل در کشور انگلیس زبان هستند، مناسب بوده و آیلتس جنرال برای اشخاصی که فقط قصد مهاجرت به کشورهای انگلیس زبان مانند کانادا، استرالیا و انگلیس را دارند بهتراست.

قسمت های Speaking(صحبت کردن) و Listening (گوش دادن) در هر دو آزمون آکادمیک و جنرال تفاوتی نداشته ولی قسمت های Reading (خواندن) و Writing(نوشتن) با توجه به نوع آزمون متفاوت است.

آموزش کامل و جامع گرامر رو قورت بده!

[button color=”pink” size=”medium” link=”https://www.xn--mgbtb3f1z.com/%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%85%D8%B1-%D8%B1%D9%88-%D9%82%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D8%AF%D9%87/” icon=”” target=”true”]دانلود گرامر رو قورت بده![/button]

 

مدت زمان امتحان آیلتس
مدت زمان امتحان آیلتس

مدت زمان 4 بخش آزمون IELTS:

همانطور که اشاره کردیم مدت زمان امتحان آیلتس، 2 ساعت و 45 دقیقه تعیین شده است.

  • مدت زمان آزمون Speaking IELTS ، 11 تا 14 دقیقه
  • مدت زمان آزمون Listening IELTS ، حدود 30 دقیقه
  • مدت زمان آزمون Reading IELTS ، 60 دقیقه
  • مدت زمان آزمون Writing IELTS ، 60 دقیقه

آزمون Listening IELTS :

آزمون Listening (شنیداری) نخستین مهارتی است که مورد ارزیابی واقع می شود.

درآزمون Listening IELTS، داوطلبان باید به 4 تا فایل صوتی به مدت 30 دقیقه گوش دهند و در پایان 10 دقیقه زمان برای جواب به پاسخ نامه خود دارند.

آزمون Reading IELTS :

داوطلبان در آزمون Reading IELTS یا همان درک مطلب باید به 40 سوال در مدت زمانه 60 دقیقه پاسخ دهند.

در آزمون Reading Academic ، 3 متن که هر کدام حدود 800 لغت است در اختیار آزمون دهندگان قرار داده می شود. این متون در ارتباط با موضوعات علمی و دانشگاهی می باشد و داوطلبان به مدت 60 دقیقه فرصت دارند به 40 سوال پاسخ دهند.

بهتراست بدانید که همه متون واقعی هستند و از کتاب ها، روزنامه ها، مجله ها و… انتخاب می شوند.

درآزمون Reading General، داوطلبان مانند آزمون اکادمیک ریدینگ به مدت 60 دقیقه زمان دارند به 40 سوال جواب دهند اما متون آن ها مطالبی مرتبط با زندگی روزمره و روزانه می باشد.

آزمون Writing IELTS :

مدت زمان آزمون Writing Academic 60 دقیقه است که این آزمون به 2 بخش تقسیم شده است:

در بخش اول یک نمودار، جدول و یا تصویری در اختیار شرکت کنندگان قرار می دهند و آن ها باید این نمودار، جدول و یا تصویر را توصیف کنند یا به خلاصه نویسی با زبان خود بپردازند. ممکن است از شرکت کنندگان خواسته شود به توصیف اشیاء یا وقایعی بپردازند.
در بخش دوم از داوطلبان درخواست می شود که مقاله ای در ارتباط با یک دیدگاه، بحث یا مشکلی بنویسند.
نگارش شما باید در هر 2 بخش باید به صورت رسمی نوشته شود.

مدت زمان آزمون Writing General مانند آزمون Writing Academic 60 دقیقه است و به 2 بخش تقسیم می شود اما موضوع نوشتاری آن عمومی می باشد.

در بخش اول آزمون Writing General از داوطلب ها درخواست می شود نامه ای در ارتباط با وضعیتی که تعریف می شود بنویسند. نامه می تواند به شکل نیمه رسمی، رسمی و یا شخصی نوشته شود.

در بخش دوم آزمون General Writing از آزمون دهندگان درخواست می شود که یک مقاله در رابطه با بحث یا مشکلی و یا یک دیدگاهی نوشته شود اما سبک نوشتار آن می تواند شخصی تر از Writing Academic باشد.

آزمون Speaking IELTS :

زمان آزمون Speaking IELTS بین 11 الی 14 است.

این آزمون ممکن است هم زمان با آزمون کتبی و یا یک هفته قبل از آزمون گرفته شود.

در این آزمون به ارزیابی سطح کیفیت انگلیسی محاوره ای و گفتاری آزمون دهندگان پرداخته می شود و همچنین Speaking داوطلبان ضبط شده تا سطح واقعی مکالمه آن ها سنجیده شود. با این عمل از بیان حفظی شرکت کنندگان جلوگیری می شود.

آزمون Speaking IELTS شامل 3 بخش است :

در بخش اول از آزمون دهندگان، سوال های شخصی و عمومی در ارتباط با خود آن ها و یا موضوعات آشنا (مانند خانواده، خانه، علاقه مندی ها، کار) پرسش می شود. مدت زمان این آزمون 4 الی 5 دقیقه است.

در بخش دوم تک کاغذی (به اسم Topic Card و یا Cue Card) به آزمون دهندگان داده می شود و از آن ها خواسته می شود در ارتباط با موضوع نوشته شده بر روی کارت صحبت کنند. در این بخش 1 دقیقه زمان به شرکت کنندگان برای آماده کردن پاسخ خود و 2 دقیقه زمان برای صحبت کردن درباره موضوع داده می شود. در پایان این بخش 1 الی 2 سوال در ارتباط با موضوع آورده شده است.

در بخش سوم جلسه، سوال هایی در مورد موضوع بخش دوم از شرکت کنندگان پرسیده می شود. این بخش فرصت مناسبی برای آزمون دهندگان است که بیشتر در رابطه با ایده های انتزاعی و مسائل بیشتر صحبت کنند. مدت زمان این بخش 4 الی 5 دقیقه است.

درباره آزمون آیلتس :

برای قبولی در این آزمون و گرفتن مدرک آن باید در هر بخش آزمون یعنی صحبت کردن، گوش دادن، خواندن و نوشتن عملکرد خوبی داشته باشید و باید به مدت زمان امتحان آیلتس دقت نمایید تا با کسری زمان مواجه نشوید.

قسمت های Listening، Reading و Writing آزمون آیلتس به صورت کتبی در یک روز برگزار شده و بخش مکالمه آن ممکن است در همان روز یا یک هفته پیش از آزمون کتبی گرفته شود. نتایج آیلتس، 13 روز بعد از تاریخ برگزاری آن در سایت اعلام می شود.

نمره قبولی در IELTS از 0 تا 9 است. معمولا نمره 5 سطح متوسط و نمره 6 به بالا سطح خوب به شمار می آید. ضمن اینکه هر دانشگاهی برای پذیرش دانشجویان، نمره ای در نظر گرفته اند. برای دانشگاه های معتبر حداقل نمره 7 باید باشد اما بیشتر دانشگاه ها حداقل نمره 5 الی 6 را ملاک پذیرش خود قرار داده اند.

شما داوطلبان عزیز امکان اعتراض به نتیجه آزمون خود را دارید. در صورتی که به اعتراض خود اطمینان دارید اقدام کنید چرا که برای درخواست اعتراض باید مبلغ زیادی را مجدد واریز کنید. ضمن اینکه اگر درخواست شما مورد تایید قرار بگیرد کل مبلغ به شما پس داده شده در غیر این صورت هزینه ای که کردید بازگردانده نمی شود. اعلام نتیجه درخواست اعتراض شما 6 هفته زمان می برد.

سخن پایانی اینکه به جزء محتوا و مدت زمان امتحان آیلتس مبحث دیگری را باید خدمت شما عزیزان مطرح نماییم و باید بدانید که مدرک آیلتس تا 2 سال اعتبار داشته و پس از گذشت 2 سال برای تمدید آن باید مجدد امتحان بدهید.

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]

برای دانلود کتاب جامع آموزش گرامر انگلیسی به زبانی ساده و قابل فهم بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

[button color=”red” size=”medium” link=”https://www.learnengli30.com/گرامر-رو-قورت-بده/” icon=”” target=”true”]گرامر رو قورت بده![/button]

[/box]

مطالب مرتبط:

نمونه برنامه ریزی آیلتس

شروع آیلتس از صفر

اثر انگشت در آزمون آیلتس

شرایط سنی آزمون آیلتس

دیدگاهتان را بنویسید