مدرک آیلتس

در این قسمت از سایت گرامر دات کام قصد داریم به مدرک آیلتس که یکی از مدارک بین المللی و معتبر زبان انگلیسی است بپردازیم.

[button color=”pink” size=”medium” link=”https://www.xn--mgbtb3f1z.com/%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%85%D8%B1-%D8%B1%D9%88-%D9%82%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D8%AF%D9%87/” icon=”” target=”true”]دانلود گرامر رو قورت بده![/button]

 

درباره مدرک آیلتس :

آیلتس (IELTS) یا International English Language Testing System به معنای سیستم بین المللی تست زبان انگلیسی بوده که تست بین المللی و استاندارد محسوب می شود.

در سال 1980، IELTS برای اولین بار به منظور ارزیابی زبان انگلیسی کمبریج و شورای انگلیس ایجاد شد و سپس در سال 1989، این آزمون تاسیس شد و اکنون یکی از تست های معتبر و محبوب در دنیا به شمار می آید.

همانطور که گفته شد مدرک آیلتس (IELTS) مدرکی معتبر محسوب می شود که توسط بیش از 9000 سازمان در سراسر دنیا پذیرفته شده است. آزمون  IELTS سالانه در چندین تاریخ مقرر شده به 2 صورت  Academic (دانشگاهی) و General (عمومی) برگزار می شود.

اعتبار مدرک آیلتس :

آیلتس (IELTS) مدرکی بین المللی است که برای تست توانایی زبان اشخاصی که تصمیم به مهاجرت در کشورهای مختلف جهان را دارند و مایل به تحصیل یا کار در این کشورها هستند اجباری می باشد. آیلتس (IELTS) مختص سیستم بین المللی تست زبان انگلیسی به عنوان یک مدرک شناخته شده در دنیا است که مورد تایید بیشتر ملل قرار گرفته است.

اعتبار مدرک آیلتس

اخذ مدرک آیلتس (IELTS) برای اشخاصی که مایل به مهاجرت و ادامه تحصیل هستند از اهمیت بالایی برخوردار است از جمله دانش آموزان و دانشجویانی که برای پذیرش دانشگاه مورد نظر خود در خارج از کشور به IELTS  نیاز دارند در بسیاری از دانشگاه ها آن را به رسمیت شناخته اند.

مهارت پیدا کردن در زمینه زبان انگلیسی بسیار مهم و حائز اهمیت است چرا که در جهان امروز پل ارتباطی و زبان اول بین المللی جوامع به حساب می آید. پس اگر رویای مهاجرت در یک کشور انگلیسی زبان مانند انگلیس، کانادا، استرالیا و … را دارید شرکت کردن درآزمون IELTS و اخذ مدرک آن الزامی می باشد. در واقع آزمون IELTS جهت سنجش و ارزیابی سطح دانش زبان انگلیسی افرادی است که می خواهند به کشورهای انگلیسی مهاجرت، تحصیل یا کارکنند.

شما عزیزان برای بدست آوردن مدرک معتبر IELTS مستلزم گذراندن دوره در آموزشگاه های معتبر هستید که با گذراندن یک آزمون 4 گانه می توانید به این مهم دست پیدا کنید. این آزمون دارای 4 مرحله است که شامل صحبت کردن (Speaking)، گوش دادن (Listening)، خواندن (Reading) و نوشتن (Writing) می باشد و شما متقاضیان عزیز با مهارت پیدا کردن در مراحل مذکور می توانید به این مدرک معتبر دست پیدا کنید.

انواع آزمون آیلتس :

IELTS دو نوع آزمون دارد: علمی (Academic) و عمومی (General).

بخش های صحبت کردن و گوش دادن در هر دو آزمون تفاوتی نداشته ولی بخش های خواندن و نوشتن با توجه به نوع آزمون متفاوت است.

آیلتس علمی (Academic)  برای اشخاصی که تصمیم به ادامه تحصیل و یا ثبت نام حرفه ای دارند کاربردی است و آزمون عمومی (Training General) برای اشخاصی که قصد مهاجرت، برنامه های آموزشی ، آموزش متوسطه در کشور انگلیس زبان را دارند ایده آل است.

مدت زمان آزمون آیلتس :

در کل مدت زمان آزمونIELTS ،  2 ساعت و 45 دقیقه می باشد که برای هر بخش متفاوت است :

  • مدت زمان آزمون Speaking  IELTS 11 الی 14 دقیقه
  • مدت زمان آزمون Listening IELTS حدود 30 دقیقه
  • مدت زمان آزمون Reading IELTS خواندن 60 دقیقه
  • مدت زمان آزمون IELTS Writing  نوشتن 60 دقیقه

بخش گوش دادن، خواندن و نوشتن آزمون به صورت کتبی در یک روز برگزار می شود ولی بخش گفتاری آن امکان دارد در همان روز یا یک هفته قبل از آزمون کتبی باشد. برای قبولی در آزمون و اخذ مدرک آیلتس (IELTS) باید در هر چهار آزمون شرکت کنید.

نتیجه آزمون 13 روز بعد از تاریخ آزمون در سایت اعلام می شود. ضمن اینکه مدرک آیلتس (IELTS)  تا 2 سال بعد از اخذ آن معتبر است. پس از 2 سال، جهت تمدید آن باید دوباره آزمون IELTS بدهید.

نمره قبولی مدرک آیلتس :

نمره بندی قبولی در IELTS از 0 تا 9 می باشد. معمولا نمره 5 سطح متوسط و نمره 6 به بالا سطح خوب محسوب می شود. نمره 9 آیلتس به معنای تسلط بسیار عالی داوطلب به زبان انگلیسی است.

البته نمره قبولی در برخی دانشگاه ها مانند آکسفورد، کمبریج، هاروارد حداقل نمره ی 7 می باشد و هر دانشگاهی برای پذیرش متقاضیان خود حداقل نمره ای در نظر گرفته اند. ضمن اینکه بیشتر دانشگاه ها نمره 5 _6 را مورد پذیرش قرار داده اند.

امکان اعتراض به نتیجه آیلتس :

به خاطر داشته باشید درخواست اعتراض به نمره در هر قسمتی از آزمون مجاز است. البته داوطلبان با پرداخت هزینه مجدد می توانند اقدام به این کار کنند که در صورت تایید اعتراض شما کل مبلغ به داوطلب بازگردانده می شود و کارنامه جدید برای او صادر می شود اما در صورت تایید نشدن هزینه قابل بازگشت نخواهد بود. پس در صورت اطمینان درخواست اعتراض خود را اعلام کنید.

زمان بررسی مجدد 6 هفته زمان می برد.

شرایط سنی برای مدرک آیلتس :

شرایط سنی برای مدرک آیلتس

مدرک آیلتس (IELTS) هیچ گونه محدودیت سنی برای داوطلبان ندارد.

بهتر است داوطلبان زیر 16 سال در این آزمون شرکت نکنند به این خاطر که این مدرک هیچ مزیتی برای آنها به حساب نمی آید و همان طور که گفته شد اعتبار مدرک آیلتس 2 سال می باشد و پس از آن مدرک IELTS آنها غیر قابل استفاده می شود.

اگر قصد شما ادامه تحصیل در مدارس خارج از کشور است و یا می خواهید سطح دانش انگلیسی خود را به چالش بکشید به شما پیشنهاد می کنیم در آزمون آیلتس شرکت کنید.

اگر کودکان شما زیر 12 سال هستند، توصیه می کنیم بر روی افزایش مهارت زبان انگلیسی آن ها سرمایه گذاری کنید و پس از رسیدن به 16 سالگی برای اخذ مدرک آیلتس آن ها اقدام کنید.

برای یادگیری زبان انگلیسی کودکان، ما به شما سنین 3 الی 14 سال را پیشنهاد می کنیم چرا که از دید روانشناس ها یادگیری زبان از 3 تا 5 سالگی و یا 7 تا 14 سالگی باید شروع شود زیرا در این سنین یادگیری آن ها راحتتر صورت می گیرد.

موفقیت در آزمون آیلتس :

برای کسب مدرک آیلتس باید در آزمون مربوطه موفق باشید که لازمه آن برنامه ریزی هدفمند، مطالعه زیاد، استفاده از منابع خوب و شرکت در دوره های معتبر IELTS برای آموختن 4 مهارت می باشد.

سعی کنید هر 4 مهارت صحبت کردن (Speaking)، گوش دادن (Listening)، خواندن (Reading) و نوشتن (Writing) را در طول روز کار کنید. همچنین سعی کنید تکنیک تست زنی را با تمرین و مطالعه زیاد بیاموزید.

گوش دادن به موسیقی در کاهش استرس شما تاثیرگذار است. همچنین خواب کافی و خوردن غذای مناسب را به شما عزیزان توصیه می کنیم. پوشیدن لباس راحت در روز آزمون می تواند به شما کمک کند و سعی کنید تقریبا 30 دقیقه زودتر از زمان تعیین شده در محل آزمون حاضر باشید چرا که دیر رسیدن خودش عامل استرس زا است.

سعی کنید بر استرس خود غلبه کرده تا تاثیر منفی در امتحان نگذارد. برای مثال می توانید برای خود حواس پرتی ایجاد کنید با نگاه کردن به افراد یا هر چیز دیگری ذهن خود را از جو امتحان دور کنید و به چیزهای مثبت که حال شما را خوب میکند فکر کنید.

در واقع راه موفقیت شما در اخذ مدرک IELTS، کنترل استرس در روز آزمون است. موفق باشید.

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]

برای دانلود کتاب جامع آموزش گرامر انگلیسی به زبانی ساده و قابل فهم بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

[button color=”red” size=”medium” link=”https://www.learnengli30.com/گرامر-رو-قورت-بده/” icon=”” target=”true”]گرامر رو قورت بده![/button]

[/box]

دیدگاهتان را بنویسید