نمونه سوالات آزمون آیلتس

موضوعی که برای متقاضیان آزمون آیلتس از اهمیت زیادی برخوردار است افزایش آمادگی برای کسب موفقیت و دریافت نمره قابل قبول است. متقاضیان در جهت رسیدن به موفقیت باید به چند مورد مهم توجه کنند. یکی از این موارد جمع آوری نمونه سوالات آزمون آیلتس و مطالعه دقیق منابع مختلف می باشد.

باید با نحوه سوالات آزمون آیلتس آشنا شوید تا بتوانید در پاسخ دهی عملکرد قابل قبولی داشته باشید. در ادامه درباره نمونه سوالات آیلتس و اهمیت مطالعه آن ها و همچنین کتاب های مختلف در این حوزه صحبت می کنیم. ما را تا پایان این مطلب همراهی کنید تا شما را با همه جوانب سوالات آیلتس آشنا نماییم.

آموزش گرامر انگلیسی از صفر تا صد با گرامر رو قورت بده!

[button color=”pink” size=”medium” link=”https://www.xn--mgbtb3f1z.com/%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%85%D8%B1-%D8%B1%D9%88-%D9%82%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D8%AF%D9%87/” icon=”” target=”true”]دانلود گرامر رو قورت بده![/button]

نمونه سوالات آزمون آیلتس

ابهامات شما درمورد نمونه سوالات آزمون آیلتس

ابتدا به موارد مهمی درباره نمونه سوالات آزمون آیلتس پاسخ می دهیم و بعد به سراغ مباحث دیگر می رویم :

سوال 1) مطالعه نمونه سوالات آزمون آیلتس چه تاثیری بر موفقیت داوطلب دارد؟

ابتدا اهمیت مطالعه نمونه سوالات را با یک مثال بیان می کنیم. در هر آزمونی چه عملی و چه غیر عملی به تمرین نیاز دارید. فردی که تمرین نداشته باشد موفقیتی به دست نمی آورد و برعکس افراد موفق با تمرین های منظم و اصولی به موفقیت های بزرگ دست یافته اند. این موضوع در آزمون های مختلف مخصوصا آزمون آیلتس صدق می کند. شما برای کسب بهترین نمره به تمرین نیاز دارید و از اصلی ترین تمرین ها در آزمون بین المللی آیلتس مطالعه نمونه سوالات می باشد.

سوال 2) نمونه سوالات آزمون آیلتس را از کجا باید تهیه کرد؟

برای شرکت در آیلتس مبلغ زیادی باید پرداخت کرد. با وجود مبلغ بالا طراحی سوال و برگزاری آن می توانید با قیمت مناسب نمونه سوالات آیلتس را تهیه نمایید. این نمونه سوالات در بسترهای مختلف اینترنتی قرار دارند. البته تعداد آن ها در سایت های مختلف محدود است. توصیه می کنیم کتابی را تهیه کنید که تعداد زیادی نمونه سوال اصلی آیلتس در آن درج شده است.

سوال 3) چگونه نمونه سوالات آیلتس اصلی را می توان از نوع تقلبی آن تشخیص داد؟

پیش از پاسخ به این سوال بهتر است بدانید که در بازه زمانی کم چندین آزمون آیلتس برگزار می گردد. هر آزمون دارای نمونه سوالات منحصر به فردی بوده ولی در تعداد سوالات و سطح کیفی مشابه یکدیگر هستند. این موضوع و عدم تکرار سوالات مشابه به این معنی است که نمونه سوال تقلبی وجود ندارد و حتی اگر نمونه سوالاتی مطابق همان چیزی که در آیلتس برگزار شده است نباشد باز باعث تقویت و آشنایی بیشتر شما با مباحث مختلف زبان انگلیسی می شود.

ضمن اینکه نمونه سوالات در راستا آموزش و تعیین سطح شما گردآوری می شوند و مطالعه تعدادی از آن ها پیش از حضور در آزمون موجب افزایش نمره خواهد شد. در پایان مطالب تعدادی از منابع معتبر که دارای نمونه سوالات اصلی آیلتس هستند را نام برده ایم.

سوال 4) به جزء نمونه سوالات چه مباحث دیگری را باید مطالعه کرد؟

علاوه بر مطالعه نمونه سوالات باید منابع مورد تایید آیلتس را تهیه نمایید و با دقت مطالب آن ها را بخوانید. مطالعه یک منبع فاقد ارزش زمان زیادی را از شما گرفته و تاثیری بر روند آماده سازی شما نخواهد داشت. بنابراین تنها به سراغ منابع معتبر بروید. بهتر است یک کتاب در حوزه آموزش آیلتس و یک کتاب مخصوص نمونه سوالات را از مراکز مختلف خریداری نمایید.

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]

برای دانلود کتاب جامع آموزش گرامر انگلیسی به زبانی ساده و قابل فهم بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

[button color=”red” size=”medium” link=”https://www.learnengli30.com/گرامر-رو-قورت-بده/” icon=”” target=”true”]گرامر رو قورت بده![/button]

[/box]

در زیر تعدادی از منابع معتبر برای آزمون آیلتس را نام برده ایم :

  • Complete IELTS

از بهترین منابع برای آزمون آیلتس این کتاب است. کتاب Complete IELTS دارای 3 سطح است که با توجه به سطح یک مورد را برگزینید.

سطح B1 : داوطلبان عزیز که سطح آن ها B1 می باشد این کتاب را در نوع Complete IELTS Bands 4-5 تهیه نمایند. در این کتاب بی نظیر 10 درس ارائه شده است.

سطح B2 : برای این سطح کتاب Complete IELTS Bands 5-6.5 در نظر گرفته شده است که در بردارنده 8 درس بوده و با بهترین مطالب شما را برای آیلتس آماده می کند.

سطح C1 : در این سطح به سراغ کتاب Complete IELTS Bands 6.5-7.5 بروید و تمام 8 درس موجود در آن را به صورت مفهومی مطالعه فرمایید.

  • Cambridge Objective IELTS

این کتاب را به داوطلبانی پیشنهاد می کنیم که تسلط قابل قبولی بر زبان انگلیسی داشته و می خواهند بهترین نتیجه را کسب نمایند. در این کتاب 20 درس در سطح بالا گنجانده شده است و برای همه بخش های آیلتس مباحث عالی لحاظ کرده اند.

  • Kaplan IELTS Premier with 8 Practice Tests

این کتاب یکی از کاملترین ها به حساب می آید و در بخش های پایانی آن، نمونه سوالات درج شده است. در اوایل کتاب کمی درباره آیلتس صحبت کرده اند و سپس به تدریس Listening پرداخته و در قسمت بعدی به سراغ Reading رفته اند. بعد از قسمت خواندن، آموزش Speaking و Writing شروع می شود. قسمت های آخر این کتاب به نمونه سوالات آزمون آیلتس و متن Listening اختصاص یافته است.

  • Cambridge IELTS

در زمینه نمونه سوالات آزمون آیلتس و تمرین، این کتاب بی نظیر است و برای افرادی که قصد مطالعه نمونه سوالات زیادی را دارند انتخاب عالی محسوب می شود.

  • New Insight into IELTS

از طریق مطالعه این کتاب می توانید در زمان کمی اطلاعات زیادی از زبان انگلیسی به دست آورید. این کتاب بسیار مفید و کامل مباحث مطرح شده در آزمون آیلتس را بیان کرده و همینطور از 4 قسمت تشکیل شده است.

هر بخش در بر گیرنده 3 قسمت بوده و در هر قسمت یک مطلب آموزشی درج شده است. در قسمت اول یک سوال مخصوص آزمون آیلتس را قرار داده اند و سپس در قسمت دوم به شما یاد می دهند چگونه به سوالات پاسخ دهید و در نهایت تمرین های عالی قرار داده شده است تا خود را محک بزنید.

  • Official IELTS Practice Materials

یکی از جالب ترین کتاب ها در بین کتاب های دیگر Official IELTS Practice Materials می باشد. در این کتاب نمونه سوالات متنوعی با پاسخنامه از هر دو آزمون علمی و عمومی آیلتس قرار داده شده است. نکته قابل توجه در این کتاب وجود بخشی است که نظر افرادی که مسئول برگزاری آزمون هستند را درج کرده اند و شما عزیزان می توانید با توجه به تجربه کارشناسان زبان بهترین عملکرد را داشته باشید.

امیدوارم مطالبی که گفته شد برای شما داوطلبان گرامی آیلتس کارآیی داشته باشد.

مطالب مرتبط:

نمونه برنامه ریزی آیلتس

شروع آیلتس از صفر

اثر انگشت در آزمون آیلتس

شرایط سنی آزمون آیلتس

مدرک آیلتس

دیدگاهتان را بنویسید