یادگیری آیلتس در خانه

مبحث امروز یادگیری آیلتس در خانه است. ما قصد داریم همه جوانب این نوع یادگیری زبان انگلیسی را مورد ارزیابی قرار دهیم و همینطور انواع کتاب های خود آموز را به همراه محتوا آن ها به شما عزیزان معرفی نماییم.

آموزش جامع گرامر با گرامر رو قورت بده! همین الان دانلود کنید.

[button color=”pink” size=”medium” link=”https://www.xn--mgbtb3f1z.com/%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%85%D8%B1-%D8%B1%D9%88-%D9%82%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D8%AF%D9%87/” icon=”” target=”true”]دانلود گرامر رو قورت بده![/button]

ارزیابی یادگیری آیلتس در خانه :

اولین موضوعی که در مورد این آموزش به یاد می آوریم مقرون به صرفه بودن یادگیری در خانه از دید اقتصادی است. در این سبک یادگیری به جزء هزینه خرید کتاب هزینه دیگری پرداخت نخواهید کرد.

ضمن اینکه روش یادگیری در خانه نه تنها در مورد آزمون آیلتس موثر بوده بلکه در رابطه با سایر آزمون ها موفق بوده است. در این روش نکته ای که وجود دارد بحث پشتکار زبان آموز می باشد.

یادگیری آیلتس در خانه

زبان آموزان گرامی اگر تلاش خود را بیشتر کنند می توانند در خانه راحت تر به یادگیری زبان بپردازند و در نهایت عملکرد درخشانی در آیلتس خواهند داشت.

بنابراین در یک ارزیابی کلی خدمت شما عزیزان عرض می کنیم که یادگیری در خانه یا به اصطلاح خودخوانی نتیجه بخش است و داوطلبان بیشماری بدون حضور در کلاس های مختلف به یادگیری زبان انگلیسی پرداخته اند.

اگر شما تصمیم به یادگیری آیلتس در خانه گرفته اید کافی است مراحل مختلف آن را به درستی طی نمایید.

در بخش زیر به مراحل یادگیری آیلتس در خانه پرداخته ایم:

مرحله اول) جمع آوری منابع معتبر و نمونه سوالات آیلتس

در هر آزمونی اولین مرحله جمع آوری منابع با ارزش و همینطور نمونه سوالات سال های اخیر می باشد. زمانی که برای مطالعه می گذارید نباید با مطالعه منابع کم ارزش، هدر رفته و بی ثمر شود. هدف شما قبولی در آیلتس است و اولین گام برای رسیدن به این هدف گردآوری بهترین منابع می باشد.

برخی از کتاب ها قابلیت خودخوانی دارند یعنی شیوایی ادبیات آن ها به صورتی است که این امر را محقق کرده اند. داوطلبانی که قصد یادگیری آیلتس در خانه را دارند باید چند تا از این کتاب های بی نظیر مخصوص آیلتس را خریداری کنند و برای هر کتاب زمان مناسبی را اختصاص دهند.

در بخش زیر تعدادی کتاب برای یادگیری زبان انگلیسی در خانه را نام برده ایم :

این کتاب در دو نسخه Intermediate و Advanced ارائه می گردد. نسخه Intermediate در زمینه آموزش گوش کردن (Listening) و خواندن (Reading) بی نظیر است. در این زمینه ها شما در هر سطحی که باشید با خواندن کتاب Objective IELTS قوی خواهید شد.

نویسنده در این کتاب به آموزش لغات پرداخته است و شما را برای آیلتس آماده می کند. یادگیری لغات در زبان انگلیسی اهمیت زیادی داشته و حتما باید یک کتاب مخصوص آموزش لغات آن در نظر بگیرید. پیشنهاد ما به شما عزیزان کتاب Oxford Word Skills می باشد و اینکه این کتاب سطح ایده آلی برای شروع یادگیری دارد.

یکی از پرکاربرد ترین کتاب های آموزش مباحث آیلتس، این کتاب بی نظیر می باشد. محتواهایی که در کتاب New Insight into IELTS به کار برده شده است عبارتند از همه چهار بخش آیلتس و چندین تمرین ارزشمند، البته در این کتاب به صورت جامعی به دو مبحث گوش کردن (Listening) و خواندن (Reading) پرداخته شده است و دو مبحث دیگر کمتر آموزش داده می شوند ولی به طور کلی این کتاب از کامل ترین کتاب های آموزشی آیلتس محسوب می شود.

مرحله دوم) تدوین یک برنامه ریزی اصولی

پس از گردآوری منابع باید با توجه به منابع خود یک برنامه ریزی اصولی را انجام دهید. همانطور که اطلاع دارید آیلتس در چهار حوزه Speaking, Reading, Writing, Listening آورده می شود. بنابراین باید برای هر بخش زمان بندی مناسبی را لحاظ کنید.

برای نمونه می توانید شیفت صبح روزهای زوج را برای صحبت کردن (Speaking) و عصر را برای گوش کردن (Listening) اختصاص دهید و همینطورشیفت صبح روزهای فرد را برای خواندن (Reading) و عصر آن را برای نوشتن (Writing) در نظر بگیرید و جمعه را نیز برای بررسی نمونه سوالات و انجام تمرینات قرار دهید.

نکته ای که در تدوین یک برنامه ریزی اصولی باید به یاد داشته باشید این است که زبان های مختلف جهان در مدت کمی در ذهن باقی می مانند و نیاز به تمرین زیاد دارند به خصوص که داوطلبان ما در یک محیط فارسی زبان زندگی می کنند. بنابراین باید هفته پایانی را برای مطالعه منابع مهم و مرور آموخته های خود در نظر بگیرید تا با مطالعه مکرر مطالب آن ها را فراموش نکنید.

نکته مهم بعدی که به شما داوطلبان عزیز پیشنهاد می دهیم مطالعه نمونه سوالات است. مشاهده سوالات و آشنایی با سبک آیلتس شما را با این آزمون آشنا کرده و منجر به کسب نمره بهتر می شود.

ضمن اینکه در بخش های مختلف وبلاگ در مورد تعداد سوالات، نمره دهی ها، نمونه سوالات و همه مباحث مربوط به آیلتس صحبت کرده ایم و شما عزیزان می توانید با مراجعه به این بخش ها اطلاعات زیادی در مورد آیلتس به دست آورید.

مرحله سوم) عمل به برنامه ریزی های تدوین شده

در مرحله سوم و بعد از تدوین برنامه ریزی نوبت به مرحله عمل می رسد. باید به برنامه ریزی عمل نمایید تا نتیجه خوبی به دست آید. برنامه ریزی بدون عمل ارزشی ندارد و تنها با تلاش است که موفقیت های زندگی حاصل می شوند.

قطعا تلاش در یک زمان کوتاه سبب خشنودی شما در طولانی مدت شده و در آینده به زحماتی که انجام داده اید افتخار خواهید کرد.

داوطلبان گرامی، آزمون آیلتس را دست کم نگیرید. این آزمون برای کشورهای مهاجر پذیر انگلیسی زبان از اهمیت زیادی برخوردار است و به همین دلیل سوالات نسبتا سختی به خصوص در نوع آکادمیک آورده می شود. ضمن اینکه نیازی به نگرانی نیست فقط کافی است با صرف زمان سطح خود را ارتقا دهید تا با گرفتن نمره خوب وارد برترین دانشگاه های دنیا شوید.

شرایطی که برای یادگیری آیلتس در خانه باید ایجاد کرد را در زیر توضیح داده ایم :

باید محیطی در خانه را برای مطالعه خود در نظر بگیرید که رفت و آمد کمی در آنجا صورت می گیرد و در کل محیط بدون تنشی است. در یادگیری زبان انگلیسی باید تمرکز داشته باشید. اگر تمرکز خود را از دست بدهید زمان زیادی برای یادگیری یک مطلب باید صرف نمایید بنابراین در یک محیط مناسب شروع به یادگیری زبان کنید.

یکی از شرایطی که در خانه بهتر است فراهم کنید تهیه مواد خوراکی مفید و تقویت کننده حافظه است. سعی کنید هنگام مطالعه هر 1 ساعت یک بار کمی را به خود استراحت داده و با میل کردن مواد خوراکی انرژی زیادی به دست آورید.

 

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]

برای دانلود کتاب جامع آموزش گرامر انگلیسی به زبانی ساده و قابل فهم بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

[button color=”red” size=”medium” link=”https://www.learnengli30.com/گرامر-رو-قورت-بده/” icon=”” target=”true”]گرامر رو قورت بده![/button]

[/box]

مطالب مرتبط:

مدت زمان امتحان آیلتس

جواب آزمون آیلتس چند روزه میاد

نمره دهی آیلتس

آموزش آیلتس

سپاس بابت اینکه مطالب ما را مطالعه فرمودید امیدوارم مباحث ذکر شده مورد توجه شما داوطلبان عزیز قرار گرفته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید